Ender Balkır - Yola Bakın Belki Gelen Babamdır Çukur Dizi Şarkısı – Ender Balkır kimdir?

Sanatçı Ender Balkır

, Tunceli Mazgirt ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ekranların sevilen yapımı Çukur dizisinde kullanılan “Yola Bakın Belki Gelen Babamdır” adlı eseriyle, Youtube fenomenler listesinde yer edinmiştir. Asıl mesleği matematik öğretmenliği olan Ender Balkır, sanat kariyerinden bir süre önce öğretmenlik yapmıştır.

Türk Halk Müziği adına yetişmiş önemli sanatçılardan bir tanesi olan Ender Balkır, sanat kariyerine birçok eser ve başarıyı sığdırmıştır. Vizyondaki meşhur filmler ve dizilerin büyük bir bölümünde, Ender Balkır imzalı müzikler kullanılmaktadır.

Ender Balkır Kimdir, Sanat Kariyeri Nasıl Gelişmiştir?

Ender Balkır sanat hayatı

, matematik öğretmenliğinden istifa ettikten sonra başlamıştır. 19 Mayıs Üniversitesi matematik bölümünü tamamlayan ve bir süre matematik öğretmenliği yapan Ender Balkır, sanat hayatına başlamak ve müzisyen olmak için mesleğinden istifa etmiştir. 2007 tarihinde çıkardığı “Ezim Ezim” isimli albümünün ardından, 2013 tarihinde de “Ahir” isimli albümünü paylaşmıştır. Türk Halk Müziği eserlerini tekrardan seslendiren Ender Balkır, halk arasında oldukça geniş kitleler tarafından takip edilmektedir.

Gişe rekorları kıran Düğün Dernek sinema filminde, şarkıcı rolüyle yer almış ve filmin müziğini seslendirmiştir. Dila Hanım, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, Ustura Kemal, Düriyenin Güğümleri ve Hanımın Çiftliği yapıtlarının müzikleri, Ender Balkır tarafından seslendirilmiştir.

TRT Müzik kanalına ait müzik programının hazırlanışı ve sunumunda yer alan Ender Balkır, geçmişten bugüne birçok TV ve radyo programına konuk olmuştur. Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinin müziklerinden bir tanesi olan Yola Bakın Belki Gelen Babamdır adlı eser, Ender Balkır tarafından seslendirilmiştir.

Ender Balkır Yola Bakın Belki Gelen Babamdır Adlı Eseri

Ender Balkır şarkısı

olan Yola Bakın Belki Gelen Babamdır adlı eser, 23 Ekim 2017 tarihinden beri Show TV ekranlarında yayınlanan Çukur dizisinde yayınlanmıştır. Yamaç adlı başrol karakterinin zorlu yaşamını ve çevresinde gelişen olayları ele alan Çukur dizisi, Damla Serim’in senaristliğiyle çekilmektedir. Dizinin başrollerinde, Aras Bulut İnyemli ve Erkan Kolçak Köstendil gibi oyuncular yer almaktadır.

Yola Bakın Belki Gelen Babamdır adlı eserin söz ve bestesi, Mustafa Temel tarafından hazırlanmış, Ender Balkır tarafından seslendirmesi yapılmıştır. Kalan Müzik tarafından yayınlanan parça, Youtube kanalında 1 milyonun üzerinde tıklanma almıştır.

Ender Balkır - Yola Bakın Belki Gelen Babamdır [ Çukur Dizi Şarkısı Sözleri

Uzak yerden görünüyor karartı

Hele bakın belki gelen babamdır

Aylar günler geçti hasretim zatı

Yola bakın belki gelen babamdır

Giderken babamın peşine vardım

Gitme babam gitme diye yalvardım

Ben bir gonca idim soldum sarardım

Güle bakın belki gelen babamdır

Yavrum dünyada olmasın gurbetin adı

Garip kuşun yorgun olur kanadı

Aylar günler geçti babam gelmedi

Yıla bakın belki gelen babamdır

Aşık Ruhani’yim kim bana benzer

Bu dünyadan ümit keser el üzer

Ya haber gönderir ya mektup yazar

Pula bakın belki gelen babamdır