TRT1’den Skandal Karar Çıktı, O Dizinin Bileti Kesildi! Final İddiaları Doğru Çıktı, Sevenleri Şoke Oldu! Neler Oluyor?

Şimdilerde yeni sezona iddialı giriş yapan diziler, reytinglerdeki düşüş sebebi ile yavaş yavaş ekranlara veda etmeye başladı. Ekranlara veda edecek dizilerden biri daha geçtiğimiz günlerde belli oldu. TRT1 ekranlarından seyircisine gelen o kötü haber, herkesi şoke ederken; fenomen dizinin seyircisi haberi alır almaz, sosyal medya hesabından tepkilerini göstermeye başladı. Peki, TRT1 ekranlarına veda edecek olan dizi hangisi? İşte, detaylar…

Sezona iddialı yapımlar ile giriş yapan televizyon kanalları, rakiplerinin gerisinde kalınca bir bir dizilerinden vazgeçmeye karar verdi. Uzak Şehrin Masalı dizisi ile başlayan yaprak dökümüne ilerleyen zamanlarda; Son Yaz, Cam Tavanlar, Ada Masalı, Elbet Bir Gün ve son olarak Yalancı dizisi eklendi. O dizilere bir yenisi daha geçtiğimiz günlerde eklendi. TRT1 ekranlarından gelen kötü haberde piyango bu kez Dünya Hali isimli diziye vurdu! Peki, Dünya Hali dizisi bitiyor mu?

Alparslan Büyük Selçuklu, Masumlar Apartmanı, Barbaroslar Akdeniz’in Kılıcı, Kıbrıs Zafere Doğru, Gönül Dağı, Teşkilat gibi diziler ile inanılmaz derecede bir reyting parlaması yakalayan TRT1 ekranları, absürt komedi hikayesi ile seyircisinin karşısına çıkarmaya başladığı Dünya Hali dizisini bitirme kararı aldı. Başrollerinde Pelin Abay ile Caner Şahin ikilisinin yer aldığı Dünya Hali dizisi, final yapma kararını seyircisi ile paylaştı. İlginç konusu ile sezona iddialı bir giriş yapan Dünya Hali dizisinin ani final kararı ise, sadık izleyici kitlesini bir hayli üzdü. Öte yandan Dünya Hali dizisinin ne zaman final yapacağı ve neden final yaptığı da ortaya çıktı! Peki, Dünya Hali dizisi ne zaman final yapıyor? Dünya Hali dizisi neden bitiyor?

Düşük reytingleri nedeniyle ekranlara veda etme kararı alan Dünya Hali dizisinin ne zaman final yapacağı da kesinleşti. 24 Kasım Çarşamba akşamı 17. bölümü ile seyircisinin karşısına çıkacak olan Dünya Hali dizisinin, 20. bölümü ile ekran macerasını noktalayacağı öğrenildi. Dünya Hali dizisinin final bölümü olacak olan 20. bölümünü ise, 15 Aralık 2021 günü ekranlara getireceği ifade edildi. Öte yandan Dünya Hali’nin sadık izleyici kitlesi, bu durumdan memnun olmadığını sosyal medya hesaplarından dile getirmeye başlandı.

- Alfa Haber Ajansı, Dizi Haberleri bölümünde yayınlandı
https://www.alfahaberajansi.com/haber/9072408/trt1den-skandal-karar-cikti-o-dizinin-bileti-kesildi-final-iddialari-dogru-cikti-sevenleri-soke-oldu-neler-oluyor