Yasak Elma Doğan Kimdir? Murat Aygen Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Murat Aygen Nasıl Ünlü Olmuştur?

Kumru’nun babası olarak Yasak Elma dizisinin seyircisinin karşısına çıkmaya başlayan Doğan, şimdiden bir hayli beğenildi. Sizde Başarılı oyuncu ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte ayrıntılar..

Magazin 06.10.2021 - 14:29 06.10.2021 - 14:31

Ekranların entrikalı dizilerinden biri olan Yasak Elma dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Yeni sezonunda kadrosuna birbirinden iddialı oyuncular katan Yasak Elma dizisi, Doğan karakteri ile bir hayli dikkat çekti. Kumru’nun babası olarak Yasak Elma dizisinin seyircisinin karşısına çıkmaya başlayan Doğan, şimdiden bir hayli beğenildi. Peki, Yasak Elma Doğan kimdir? Murat Aygen kaç yaşındadır, nerelidir? Murat Aygen nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Yasak Elma dizisinin yeni karakteri olan Doğan, ünlü oyuncu Murat Aygen’e emanet edildi. 29 Ekim 1971 tarihinde dünyaya gelen Murat Aygen, Diyarbakır’da doğdu. Eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda alan Murat Aygen, 2005 yılında ilk kez oyunculuğa başladı. Ekranlara ilk kez 2005 yılında rol aldığı Ankara Ekspresi isimli televizyon filmi ile gelen Murat Aygen, bu filmde Binbaşı Seyfi isimli karakteri canlandırdı. Devam eden yıllarda pek çok yapımda rol alan Murat Aygen, asıl çıkışını yaptığı o dizi ile kariyerini adeta taçlandırdı!

murat aygen (2)

Ardından kariyerine diziler ile devam eden Murat Aygen, 2008 yılında Paramparça Aşklar isimli dizinin Cem karakterine hayat verdi. 2009 yılında Kül ve Ateş isimli dizinin Doktor Hakan’ı olarak seyirci karşısına çıkmaya devam eden Murat Aygen, bu diziden sadece 1 sene sonra Av Mevsimi isimli filmin Şevket Altun karakterini canlandırdı. 2011 yılında Dedektif Memoli isimli dizinin Kürşat karakterine hayat veren Murat Aygen, asıl çıkışını Medcezir isimli dizinin Faruk Beylice karakteri ile yaptı. Devam eden yıllarda Maral: En Güzel Hikayem, Bodrum Masalı ve İstanbullu Gelin gibi iddialı dizilerde rol alan Murat Aygen, kariyerindeki ikinci parlamasını o dizi ile yaşadı!

Oyunculuk kariyerine 2018 yılında yayınlanan Şahin Tepesi isimli dizi ile devam eden Murat Aygen, bu dizide Demir karakterine hayat verdi. Ardından 2019-2021 sezonunda FOX TV ekranlarının fenomen yapımı olan Mucize Doktor ile seyirci karşısına çıkmaya başlayan Murat Aygen, bu dizinin doktor Tanju karakteri ile bir hayli beğenildi. Exxen’de yayınlanan Öğrenci Evi isimli dizide de boy gösteren Murat Aygen, 2021 sezonu için Yasak Elma dizisi ile anlaştı.