Ekranların gizemli suç dizilerinden biri olan Yargı dizisi, yeni sezonun en çok reyting alan yapımları arasına girdi. Hikayesinin ilgi çekiciliği ile ekranlardaki yerini sabitleyen Yargı dizisinde oyunculuk performansı ve hikayesi ile en çok beğenilen isim ise, Ceylin oldu. Öte yandan Ceylin’in başına gelenler Yargı dizisinin seyircisinin yüreğini adeta parçaladı! Peki, Yargı dizisindeki Ceylin kimdir? Yargı dizisinde Ceylin’in başına ne geliyor? İşte, Yargı dizisinin konusu…

Ali Bilgin’in yönetmenliğinde, Sema Ergenekon’un senaristliğinde Kanal D ekranlarına gelmeye devam eden Yargı dizisi, Ay Yapım imzası ile seyircinin karşısına çıkarılıyor. Yeni sezonun en iddialı yapımlarından biri haline gelen Yargı dizisi, reytinglerde de her hafta zirveye oynuyor. İnci’nin katilini arayan gizemli bir hikayeyi konu alan Yargı dizisinin en çok dikkat çeken karakteri ise, Avukat Ceylin oluyor!

Pınar Deniz tarafından canlandırılan Ceylin karakteri Yargı dizisinin başkarakterlerinden biri olarak seyirci karşısına çıkarılıyor. Kural tanımaz bir avukat olan Ceylin, sürekli sorun yaşadığı kuralcı Savcı Ilgaz ile bir cinayet vakası üzerinde birlikte çalışmaya başlıyor. Savcı Ilgaz’ın kardeşi Çınar’ın şüpheli sıfatı ile tutuklanmasının ardından Çınar’ın avukatlığını üstlenen Ceylin, ölen kişinin küçük kardeşi İnci olduğunu öğrenmesi ile birlikte yıkılıyor. Davadan haberdar olabilmek için savunma avukatı olarak kalmaya karar veren Ceylin, yaptığı araştırmalar ile kardeşinin bambaşka bir hayat yaşadığını öğreniyor. Bunun için sürekli kendini suçlayan Ceylin, bu uğurda ailesini kaybetse de Savcı Ilgaz’ın desteğini her an yanında hissediyor. Ceylin performansı ile bir hayli beğenilen Pınar Deniz ise, pek çok ünlü yapımda rol almış bulunuyor!

Avukat Ceylin’e hayat veren Pınar Deniz, 4 Kasım 1993 tarihinde Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünden mezun olan Pınar Deniz, ilk oyunculuk deneyimini 2014 yılında yayımlanan Sil Baştan adlı dizinin Evrim karakteri ile yaşadı. Asıl çıkışını 2016-2018 sezonunda rol aldığı Vatanım Sensin dizisinin Yıldız karakteri ile yaşayan Pınar Deniz; Beyaz Yalan, Bir Deli Rüzgar, Aşk 101, Kırmızı Oda, Menajerimi Ara gibi dizilerde de rol aldı.