Yalancılar ve Mumları Dizisinin Elif’i Aslında Kimdir? Ceren Moray Kaç Yaşındadır, Nerelidir?

Yalancılar ve Mumları dizisinin Elif karakterine hayat vermeye hazırlanan Ceren Moray, dizi severlerin yakın markajına girmeye başladı! İşte size Ceren Moray ile ilgili detaylı bilgiler....

Magazin 29.09.2021 - 12:48 29.09.2021 - 12:50

FOX TV ekranlarına merhaba demeye hazırlanan Yalancılar ve Mumları dizisi, yeni sezona giriş yapmak için geri sayıma başladı. 30 Eylül 2021 Perşembe günü itibariyle seyircisinin karşısına çıkmaya başlayacak olan Yalancılar ve Mumları dizisi, pek çok özlenen ismi de ekranlara geri döndürmeyi başardı. O isimlerden birisi olan ve Yalancılar ve Mumları dizisinin Elif karakterine hayat vermeye hazırlanan Ceren Moray, dizi severlerin yakın markajına girmeye başladı! Peki, Yalancılar ve Mumları dizisinin Elif’i aslında kimdir? Ceren Moray kaç yaşındadır, nerelidir? İşte, detaylar…

Küçük yaşlardan bu yana tiyatro ile ilgilenen Ceren Moray, 5 Haziran 1985 yılında Diyarbakır'da dünyaya geldi. Annesi Kastamonulu, babası Diyarbakırlı olan Ceren Moray, memur bir ailede dünyaya gelmesi nedeniyle çok küçük yaşlarda İstanbul’a taşındı. Pera Güzel Sanatlar Bölümü’nde eğitim alan Ceren Moray, 2009 yılında Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde mezun oldu. Eğitimi esnasında bir yandan oyunculuk yapmaya başlayan Ceren Moray, yüksek lisans yaptığı dönemde babasını kaybetti ve eğitimine ara verdi. Ekranlara ilk kez 2003 yılında gelen Ceren Moray’ın rol aldığı dizileri görenler ise, şaşkınlığını gizleyemedi!

Seyirci karşısına ilk kez 2003 yılında rol aldığı Serseri Aşıklar dizisi ile gelen Ceren Moray, hemen ardından Dayı isimli dizisinin Simge karakteri ile çıkmaya başladı. 2005 yılında rol aldığı Nefes Nefese dizisinde ilk başrolünü alan Ceren Moray, bu dizide Ezgi karakterine hayat verdi. Devam eden yıllarda Doktorlar dizisinin Senem karakteri ve Kavak Yelleri dizisinin Su karakteri olarak çıkmaya başlayan Ceren Moray, güçlü bir çıkış yakaladı. İşler Güçler dizisinin Zehra’sına da hayat veren Ceren Moray, 2014 ila 2017 yılları arasında devam eden O Hayat Benim dizisinin Efsun karakteriyle seyircisinin gönlünde taht kurdu. Avlu karakterinin Azra’sı ile çok beğenilen Ceren Moray, bu dizinin ardından FOX TV ekranlarından yayınlanan Öğretmen ve Exxen dijital yayın platformundan yayınlanan Olağan Şüpheli isimli dizilerde rol aldı. Şimdilerde Yalancılar ve Mumları isimli dizi için hazırlıklarını tamamlayan Ceren Moray, kariyeri boyunca pek çok film ile de beyazperdeye geldi!

ceren moray (1)

Sinema sektörüne ilk kez 2014 yılında giren Ceren Moray, Bi Küçük Eylül Meselesi isimli filmin Berrak karakterine hayat verdi. 2015 yılında Yok Artık! isimli sinema filminde rol olan Ceren Moray, 2016 yılında Olaylar Olaylar isimli filmde oynadı. Aynı yıl El Değmemiş Aşk isimli filmin Feryal isimli karakterine hayat veren Ceren Moray, sinema ile olan son buluşmasını 2018 yılında vizyona giren Arada isimli film ile yaptı.