Yalancı Dizisi Yasemin Kimdir? Hazal Türesan Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Hazal Türesan Nasıl Ünlü Olmuştur?

Gizemli bir konuyu ele alan ve Doktor Mehmet Emir ile Öğretmen Deniz arasındaki ilişkiden ortaya çıkan bir yalan üzerine kurulu olan Yalancı dizisi karakterleri ile oldukça konuşuluyor. İşte detaylar.

Magazin 06.10.2021 - 15:33 06.10.2021 - 15:36

Gizemli bir konuyu ele alan ve Doktor Mehmet Emir ile Öğretmen Deniz arasındaki ilişkiden ortaya çıkan bir yalan üzerine kurulu olan Yalancı dizisi, şimdilerde televizyon seyircisinin tüm dikkatini üzerine çekmeye başladı. Show TV ekranlarının sevilen yapımlarından biri haline gelen Yalancı dizisi, başrollerini de birbirinden usta isimlere emanet etti. Öte yandan dizide önemli karakterlerden birisi olan Yasemin ise, oyunculuk performansı ve güzelliği ile her dönem beğenilen bir isim tarafından canlandırılmaya başlandı. Peki, Yalancı dizisi Yasemin kimdir? Hazal Türesan kaç yaşındadır, nerelidir? Hazal Türesan nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

İngiliz yapımı Liar dizisinden senaryoya uyarlanarak Show TV ekranlarına gelmeye başlayan Yalancı dizisi, baş karakterlerini ekranların en sevilen isimlerine emanet etmeyi tercih etti. O karakterlerinden biri olan Yasemin, Deniz’in ablası olarak Yalancı dizisinin takipçilerinin dikkatini çekmeyi başardı. Yalancı dizisinde anestezi uzmanı olan Yasemin’i canlandıran isim ise, Hazal Türesan oldu. Öte yandan 20 Temmuz 1985 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Hazal Türesan, kariyeri boyunca pek çok fenomen yapım içerisinde rol aldı!

hazal türesan (2)

Ekranlara ilk kez 2008-2015 sezonu boyunca FOX TV ekranlarından yayınlanan Unutma Beni isimli dizi ile gelen Hazal Türesan, bu dizide Azra karakterini canlandırdı. Ardından 2011 yılında Yeniden Başla isimli dizinin Güneş karakteri ile gelen Hazal Türesan, 2014-2015 sezonunda ise, Kara Para Aşk isimli dizide Aslı Denizer karakterini canlandırmaya başladı. Devam eden yıllarda Tatlı İntikam ve Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde rol alan Hazal Türesan, bu diziler ile iyi bir çıkış yakaladı. 2018 yılında dijitale de iş yapmaya başlayan Hazal Türesan, Yaşamayanlar isimli dizide rol aldı. Yeniden yıldız bir yapım ile ekranlara gelen Hazal Türesan, 2018 yılında Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol almaya başladı. Devam eden yıllarda yine fenomen yapımlarda rol alan Hazal Türesan, o dizi ile bir kez daha oyunculuk konusunda kendisini aştı!

Oyunculuk kariyerine 2019-2020 sezonunda Netflix’te yayınlanan Atiye dizisi ile devam eden Hazal Türesan, 2019-2021 sezonunda yer aldığı Mucize Doktor dizisinin Beliz Boysal karakteri ile bir hayli beğenildi. Ardından Vahşi Şeyler ve Fatma isimli internet dizilerinde rol alan Hazal Türesan; Bir Don Juan Öldürmek, Sol Şerit, Bana Bir Şarkı Söyle ve Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle isimli filmlerde de rol aldı.