Yalancı Dizisi Mehmet Emir Kimdir? Salih Bademci Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Salih Bademci Nasıl Ünlü Olmuştur?

Yalancı dizisi, beyin cerrahi Mehmet Emir karakterini de ekranların sevdiği bir isme emanet etti! Sizde bu başarılı karakterin detaylarını merak ediyorsanız işte size detaylar...

Magazin 06.10.2021 - 15:25 06.10.2021 - 15:32

Show TV ekranlarının fenomen yapımlarından biri haline gelen Yalancı dizisi, Deniz ve Mehmet Emir karakterinin hangisinin yalan söylediğini aramaya başladı. Yeni sezona damga vuran ve gizemli konusu ile tüm televizyon izleyicisinin dikkatini üzerine çeken Yalancı dizisi, beyin cerrahi Mehmet Emir karakterini de ekranların sevdiği bir isme emanet etti! Peki, Yalancı dizisi Mehmet Emir kimdir? Salih Bademci kaç yaşındadır, nerelidir? Salih Bademci nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Yalancı dizisinin sevilen karakteri Mehmet Emir, ekranların sevilen ismi olan Salih Bademci’ye emanet edildi. 15 Ağustos 1984 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Salih Bademci, eğitimini Bornova Anadolu Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamladı. Ekranlara eğitiminin ardından hızlı bir giriş yapan Salih Bademci, kısa sürede seyirci kitlesini oluşturdu. 20 Ağustos 2015 tarihinde kendisi gibi oyuncu olan İmer Özgün ile evlenen Salih Bademci, pek çok ünlü yapımda rol alarak, ekranların vazgeçilmezi haline dönüşmeye başladı!

Şimdilerde ekranların aranan başrol oyuncularından birine dönüşen Salih Bademci, televizyon macerasına 2007-2009     sezonunda yayınlanan Elveda Rumeli dizisinin Muzaffer karakteri ile başladı. Ardından 2010-2013 sezonunda yayınlanan ve Kanal D ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin Hakan karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Salih Bademci, bu rolünün ardından Fatih dizisinin Şehzade Bayezid karakteri, Zeytin Tepesi dizisinin Akın Karatay’ı ve Ulan İstanbul dizisinin Ceyhun karakteri olarak seyircisinin karşısına çıktı. Devam eden yıllarda dönemin fenomen yapımlarında rol alan Salih Bademci, bir diğer çıkışını ise herkesin yakinen takip ettiği bir dizi ile yakaladı!

2015-2017 sezonunda yayınlanan Kiralık Aşk dizisinin Sinan Karakaya karakteri ile ekranlarda yeniden iyi bir çıkış yakalayan Burçin Terzioğlu, devam eden sezonda İstanbullu Gelin’in Fikret Boran’ı olarak ekranlara geldi. Geçtiğimiz sezon Kırmızı Oda dizisi ile seyircisinin karşısına çıkan Salih Bademci, bu sezon, hem BluTv’de yayınlanan İlk ve Son dizinin Barış’ı hem de Yalancı dizisinin Mehmet Emir karakterini canlandırmaya başladı. Öte yandan Salih Bademci; Mıymıntılar Kralı, Barda ve Arkadaşlar Arasında isimli sinema filmlerinde de rol aldı.