Yalancı Dizisi Hangi Diziden Esinlendi? Yalancı Dizisi Gerçek mi, Kurgu Mu?

Show TV ekranlarının yeni sezon dizilerinden olan Yalancı dizisi, reytinglerdeki sıralamasını giderek artırmaya başladı. İşte sevilen dizi ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Dizi Haberleri 11.10.2021 - 14:56 11.10.2021 - 15:01

Show TV ekranlarının yeni sezon dizilerinden olan Yalancı dizisi, reytinglerdeki sıralamasını giderek artırmaya başladı. Üçüncü bölümü ile reytinglerin ikinciliğine oturan Yalancı dizisi, çok konuşulan konusu ile dizi severlerin onayını aldı. Peki, Yalancı dizisi hangi diziden esinlendi? Yalancı dizisi gerçek mi, kurgu mu? İşte, detaylar…

Zeki, yetenekli, kendini işine adamış bir edebiyat öğretmeni olan Deniz ile ünlü bir cerrah olan Mehmet Emir’in arasında yaşanana bir akşam yemeği ve sonrasını konu alan Yalancı dizisi, yeni sezonun en iddialı yapımlarından biri olmayı başardı. Masum bir yemeğin bitişi ile ilgili birbirinden farklı şeyler iddia eden Deniz ve Mehmet Emir’den hangisinin yalan söylediğini anlamaya çalışan Yalancı dizisi, ortaya atılan tecavüz iddialarına dair çeşitli araştırmaları seyircisinin karşısına çıkardı. Orijinal konusu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Yalancı dizisinin bir diziden uyarlanıp uyarlanmadığı sorusunun cevabı ise, geçtiğimiz günlerde yanıt buldu!

Show TV ekranlarının yeni sezondaki en iddialı yapımlarından birisi olan Yalancı dizisinin başrollerini; Burçin Terzioğlu (Deniz Sungur), Salih Bademci (Mehmet Emir Gürsoy), Hazal Türesan (Yasemin Aytekin), Cemal Toktaş (Murat Özdal) ve Şahin Irmak (Okay Aytekin) üstlendi. Şimdilerde reytinglerde giderek yükselen Yalancı dizisinin oyuncu kadrosunda ise; Murat Kılıç (Erdal Numanoğlu), Efsane Odağ (Görkem Bilgen), Fatih Berk Şahin (Doruk Gürsoy), İmer Özgün (Canan Ocakçı), Gizem Soysaldı (Tuğba), Ozan Ayhan (Oğuz), Serkan Tınmaz (Arif Ocakçı) ve Emir Çubukçu (Ahmet Bilgen) gibi birbirinden ünlü isimler yer aldı. Usta oyuncu kadrosu ve ilginç konusu ile tüm dikkatleri üzerine çeken Yalancı dizisi, çok tanınan bir diziden uyarlama çıktı!

Süreç Film imzalı olarak 17 Eylül 2021 tarihinden bu yana Show TV ekranlarındaki yerini almaya başlayan Yalancı dizisi, televizyon izleyicisinin tüm dikkatini üzerine çekti. Gizemli konusu, çarpıcı olay örgüsü ve Burçin Terzioğlu ile Salih Bademci’nin üstün oyunculuk performansları gündemlerden bir türlü düşmeyen Yalancı dizisinin uyarlandığı orijinal yapım da dizinin ardından Türkiye’de büyük bir ilgiyle takip edilmeye başlandı. Bir İngiliz yapımı olan Liar dizisinden senaryoya uyarlanan Yalancı dizisi, Yalan söyleyen kişi hakkındaki tartışmaları da şimdiden başlattı.