Yalancı Dizisi Deniz Kimdir? Burçin Terzioğlu Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Burçin Terzioğlu Nasıl Ünlü Olmuştur?

Dizinin baş karakterlerinden biri olan Deniz ise, ekranların beğenilen bir ismine emanet edildi. Peki, Yalancı dizisi Deniz kimdir? Burçin Terzioğlu kaç yaşındadır, nerelidir? İşte detaylar...

Magazin 06.10.2021 - 15:14 06.10.2021 - 15:19

Ekranların en gizemli dizilerinden biri olan Yalancı, şimdilerde televizyon izleyicisinin tüm dikkatini üzerine çekmeye başladı. Mehmet Emir ve Deniz karakteri ile bir hayli sevilen Yalancı dizisi, yalan söyleyenin kim olduğunu aramaya bu hafta da devam etti. Dizinin baş karakterlerinden biri olan Deniz ise, ekranların beğenilen bir ismine emanet edildi. Peki, Yalancı dizisi Deniz kimdir? Burçin Terzioğlu kaç yaşındadır, nerelidir? Burçin Terzioğlu nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Show TV ekranlarının fenomen yapımlarından birisi olan Yalancı dizisinin Deniz karakterleri, ekranların tecrübeli ismi Burçin Terzioğlu’na emanet edildi. Şimdiye dek pek çok iddialı yapımda rol alan Burçin Terzioğlu, 9 Mart 1980 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde (MSM) Aktör Stüdyo – Özel Sahne Diksiyon bölümlerinde tamamlayan Burçin Terzioğlu, ilk oyunculuk deneyimini henüz 5 yaşındayken yaşadı. Patron Duymasın ve Çıplak Vatandaş filmleri ile oyunculuk kariyerine başlayan Burçin Terzioğlu, şimdiye dek pek çok fenomen yapımda rol aldı!

Televizyon ekranlarına ilk kez 1986-1988 senesinde yayınlanan Perihan Abla dizisi ile gelmeye başlayan Burçin Terzioğlu, bu dizide oynarken Yeniden Doğmak isimli dizide de rol aldı. Adeta ekranlarda büyüyen Burçin Terzioğlu, 1989 yılında Doktorlar dizisinde, 1992 yılında Mahallenin Muhtarları, 1992 yılında Kavak Ailesi, 1993 yılında Solan Gül, 1998 yılında ise, Sırılsıklam isimli dizilerde rol aldı. Ardından gençliğini de ekranlarda geçiren Burçin Terzioğlu, 1999-2001 sezonunda Yılan Hikâyesi     dizisinin Azat karakterine hayat vermeye başladı. devam eden yıllarda; Tirvana, Çiçek Taksi, Üzgünüm Leyla, Kınalı Kar, Melekler Adası ve Aliye gibi iddialı yapımlarda rol alan Burçin Terzioğlu, Kadın İsterse dizisinin Demet karakteri ile iyi bir çıkış yakaladı!

burçin terzioğlu (2)

Kadın İsterse dizisinin ardında; Fırtına, Çemberin Dışında, Ey Aşk Nerdesin?, Ezel gibi dizilerde rol alan Burçin Terzioğlu, 2013-2014 sezonunda yayınlanan Merhamet dizisinin Deniz Tunalı karakteri ve 2015-2017 sezonunda yayınlanan Poyraz Karayel dizisinin Ayşegül Umman karakteri ile seyircisinin takdirini bir kez daha kazandı. Ardından Hakan: Muhafız, Kurşun, Menajerimi Ara, Hükümsüz gibi dizilerde rol alan Burçin Terzioğlu; Patron Duymasın, Çıplak Vatandaş, Hasretinle Yaşanmıyor, İki Milyarlık Bilet , Baba Yüreği, Hayallerim, Aşkım ve Sen    , Fazilet, Menekşe Koyu, Annem ve Ben, Oyun Bitti, Taştan Kalp, Halam Geldi ve Güzelliğin Portresi gibi sinema filmlerinde de rol aldı.