Uzak Şehrin Masalı Affan Kimdir? Timur Acar Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Timur Acar Nasıl Ünlü Olmuştur?

Uzak Şehrin Masalı dizisi, şimdilerde karakterleri ile dillerden düşmüyor. O karakterlerden biri olan Affan ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Magazin 06.10.2021 - 14:08 06.10.2021 - 14:20

Ekranların fenomen dizilerinden biri olan Uzak Şehrin Masalı, gizemli hikayesine kaldığı yerden devam ediyor. Konusu ve usta oyunculuk performansları ile şimdiden dillerden düşmeyen Uzak Şehrin Masalı dizisi, şimdilerde karakterleri ile dillerden düşmüyor. O karakterlerden biri olan Affan ise, dizinin en başarılı canlandırılan karakterlerinden biri olarak görülüyor. Peki, Uzak Şehrin Masalı Affan kimdir? Timur Acar kaç yaşındadır, nerelidir? Timur Acar nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Uzak Şehrin Masalı dizisinin Affan karakterine hayat vermeye başlayan Timur Acar, Almanya'da doğdu. Çocukluğunu burada geçiren Timur Acar, 17 Ağustos 1999 depreminin ardından ailesinin memleketi Sakarya'ya yerleşti. Aslen Gürcü asıllı olan Timur Acar, 1999 tarihinde tiyatro ile4 ilgilenmeye başladı ve Dokuz Eylül Üniversite’sinde eğitimini tamamladı. Moda Sahnesi'nin kurucuları arasında yer alan Timur Acar, müzik tutkusuna da hiç ara vermeden oyunculuğun yanı sıra devam etti. Öte yandan ikinci evliliğini yapmış olan Timur Acar, herkesin izlemekten keyif aldığı bir dizi üne kavuştu!

timur acar (2)

Televizyon oyunculuğuna ilk kez 2007 yılında başlayan Timur Acar, Kurşun Yarası dizisi ile seyircisine merhaba dedi. Ardından Kaybedenler isimli dizide rol alan Timur Acar, ilk çıkışını Avrupa Yakası isimli dizinin İzzet karakteri ile yakaladı. Bu diziden sonra iki sezon boyunca Akasya Durağı isimli dizide Arif Keser karakterini canlandıran Timur Acar, bu rolü ile bir hayli beğenildi. Devam eden yıllarda Leyla ile Mecnun, Yalan Dünya, Bebek İşi, Erkek Tarafı gibi dizilerde rol alan Timur Acar, 2014–2016 sezonu boyunca Kertenkele isimli dizinin üç ayrı karakterine hayat verdi. Kariyerine Ekip 2 isimli dizi ile devam eden Timur Acar, Nerdesin Birader, Söz ve İyi Aile Babası ile Babam Çok Değişti isimli dizilerde yer aldı. Öte yandan Timur Acar, kariyerine aslında televizyondan önce sinemada başladı!

Tiyatro ile uzunca yıllar ilgilenen Timur Acar, tiyatro deneyimlerinin ardından sinema oyunculuğuna başladı. Beyazperdeye ilk kez 2005 yılında Organize İşler isimli film ile gelen Timur Acar, 2008 yılında Ulak, 2009 yılında Çıngıraklı Top, Türkler Çıldırmış Olmalı, Başka Dilde Aşk, Ah Kalbim ve Gomeda isimli dizilerde yer aldı. 2010 yılında Çakallarla Dans serisinin Necmi karakterine hayat vermeye başlayan Timur Acar, dizinin devamı niteliğinde çekilen Çakallarla Dans 2: Hastasıyız Dede, Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı, Çakallarla Dans 4 ve Çakallarla Dans 5 isimli filmlerde oynadı. Ayrıca Timur Acar; Devrimden Sonra, Hayat Sana Güzel, Kapı, Akıllara Seza, Kırk Yalan ve Karanlık Şehir Hikayeleri: Kilit isimli filmlerin oyuncu kadrosunda da yer aldı.