Üç Kuruş Dizisi Neriman Kimdir? Nursel Köse Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Nursel Köse Nasıl Ünlü Oldu?

Üç Kuruş dizisi, oyuncu kadrosunu da yavaş yavaş seyircisi ile paylaşmaya başladı. Üç Kuruş dizisinin önemli karakterlerinden biri olacak Neriman ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde.

Magazin 18.10.2021 - 20:30 18.10.2021 - 20:30

Show TV ekranlarının yeni sezonunda özellikle sona sakladığı Üç Kuruş dizisi, ekranlara iddialı bir giriş yapmak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Yeni sezonun en çok konuşulacak dizilerinden biri olması beklenen Üç Kuruş dizisi, oyuncu kadrosunu da yavaş yavaş seyircisi ile paylaşmaya başladı. Üç Kuruş dizisinin önemli karakterlerinden biri olacak Neriman ise, ünlü isimlerden birine emanet edildi! Peki, Üç Kuruş dizisi Neriman kimdir? Nursel Köse aslında kimdir, kaç yaşındadır? Nursel Köse nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Üç Kuruş dizisi Neriman karakteri ise, ünlü oyuncu Nursel Köse ile anlaştı. 29 Mart 1961 tarihinde Malatya'da dünyaya gelen Nursel Köse, 17 yaşındayken Köln Üniversitesi Mimarlık öğrenimi için Almanya'ya taşındı. Bu dönemde oyunculuk, komedyenlik, yazarlık ve şairlik yapan Nursel Köse, Türk ve Alman Off tiyatrolarında sahne alırken, bir yandan da kendi mesleği mimarlığı yaptı. 1992 yılında Almanya'da "Yer Kozmetikçileri" adlı ilk kadın kabare grubunu kuran Nursel Köse, 2009 yılında ise Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde sahnelenen "Bahçemdeki Ayı" adlı oyun ile ses getirmeyi başardı. Şimdiye dek hem Almanya’da hem Türkiye’de pek çok yapımda rol alan Nursel Köse, kısa sürede ünlendi!

Seyirci karşısına tiyatrodan sonra ilk kez 2004 yılında SOKO Köln isimli yapım ile çıkan Nursel Köse, bu yapımda Aische Ceman  isimli karakteri canlandırdı. Türkiye’deki ekranlara 2005 yılında Sessiz Gece isimli yapım ile gelen Nursel Köse, bu yapımda ise Aylin karakterini oynadı. Devem eden yıllarda Köprü, Kreuzfahrt ins Glück (Mutluluğa Yolculuk), Türkisch für Anfänger (Yeni Başlayanlar İçin Türkçe), Kavak Yelleri, Kartallar Yüksek Uçar, Die Familienanwältin (Aile Avukatı), Kalpsiz Adam, Tatort (Olay Yeri), Großstadtrevier (Metropol Alanı), Mordkommission Istanbul (Cinayet Masası İstanbul) ve Kış Masalı isimli yapımlarda rol alan Nursel Köse, yakın zamanda da pek çok ünlü yapımda boy gösterdi!

Kariyerine 2010 yılında Çok Güzel Hareketler Bunlar isimli eğlence programının sahnesinden devam eden Nursel Köse, 2011 yılında Al Yazmalım isimli dizini Maryamhan karakterini üstlendi. Ardından Kötü Yol ve München 7 (Münih 7) isimli yapımlarda rol alan Nursel Köse, Paramparça isimli dizideki Keriman Akçatepe rolü ile de bir hayli ses getirdi. 2018 yılında Avlu, 2019 yılında Güvercin, 2021 yılında ise Arıza isimli dizilerde boy gösteren Nursel Köse; Menajerimi Ara dizisine de kendisi olarak konuk oldu.