Üç Kuruş Dizisi Kartal Kimdir? Uraz Kaygılaroğlu Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Uraz Kaygılaroğlu Nasıl Ünlü Oldu?

Üç Kuruş dizisinin en çok merak edilen Roman karakteri Kartal için ise ekranların sempatik isimlerinden biri seçildi! İşte karakterle ilgili detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:31 18.10.2021 - 20:31

Show TV ekranlarının yeni dizilerinden biri olan Üç Kuruş, seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayıma başladı. Yeni sezonun en iddialı dizilerinden biri olması beklenen Üç Kuruş, başrolleri içinde birbirinden iddialı isimler ile anlaştı. Üç Kuruş dizisinin en çok merak edilen Roman karakteri Kartal için ise ekranların sempatik isimlerinden biri seçildi! Peki, Üç Kuruş dizisi Kartal kimdir? Uraz Kaygılaroğlu aslında kimdir, kaç yaşındadır? Uraz Kaygılaroğlu nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Bu sezon en iddialı yapımlarından biri olması beklenen Üç Kuruş dizisi, ilk fragmanını yayınladı. Roman mahallesinin lideri konumunda seyircisinin karşısına çıkacak olan Kartal karakteri için bir isim ile el sıkışan Üç Kuruş, ünlü oyuncu Uraz Kaygılaroğlu ile anlaştı. 30 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Uraz Kaygılaroğlu, İstanbul Bilgi Üniversitesi Reklamcılık Bölümü’nden mezun olduktan sonra medya sektörüne adım attı. Seyircisinin karşısına ilk kez beyazperde aracılığı ile çıkmaya başlayan Uraz Kaygılaroğlu, ardından televizyon ekranlarına gelmeye başladı. Şimdiye dek pek çok ünlü yapımda rol alan Uraz Kaygılaroğlu, sunuculuk konusunda da bir hayli proje üstlendi!

Ekranlara ilk kez beyazperdeden giriş yapan Uraz Kaygılaroğlu, 2009 yılında rol aldığı Mezuniyet filmi ile tanınmaya başlandı. Aynı yıl Ejder Kapanı isimli bir ve Nerde Kalmıştık isimli bir kısa filmde rol alan Uraz Kaygılaroğlu, 2016 yılında rol aldığı Dönerse Senindir isimli filmin Kurt karakteri olarak bir hayli beğenildi. Devam eden yıllarda Bamsı Beyrek, Sen Kiminle Dans Ediyorsun, Çakallarla Dans 5, Karakomik Filmler ve Eltilerin Savaşı isimli filmlerde rol alan Uraz Kaygılaroğlu, ilk sunuculuğunu ise, 2012 yılında Kamuflaj isimli program ile yaşadı. Devam eden yıllarda Tam Zamanı, Takip, Ve Kazanan, Kuyruk ve Sıra Sende Türkiye isimli filmleri sunan Uraz Kaygılaroğlu, asıl çıkışını ise o dizideki karakteri ile yakaladı!

Televizyon ekranlarına ilk kez 2008 yılında gelmeye başlayan Uraz Kaygılaroğlu, Milyonda Bir isimli dizinin Berke karakterini canlandırdı. Ardından arka arkaya Canını Sevdiğim İstanbul’u ve Es Es isimli dizilerde rol alan Uraz Kaygılaroğlu, 2011-2013 sezonunda rol aldığı Pis Yedili dizisinin Canburger karakteri ile iyi bir çıkış yakaladı. Devam eden yıllarda Harem, Eski Hikaye, Yedi Güzel Adam, Baba Candır, Klavye Delikanlıları, Masum Değiliz ve Ege’nin Hamsisi gibi iddialı yapımlarda rol alan Uraz Kaygılaroğlu, Üç Kuruş dizisinden önce Sefirin Kızı isimli dizinin Gediz karakterine hayat verdi. Dijitale de iş yapmaya başlayan Uraz Kaygılaroğlu, Aynen Aynen ve Aşk101 isimli dizilerde rol aldı. Ayrıca Haziran 2014'te Melis İşiten'le evlenen ve bir kız çocuğu babası olan Uraz Kaygılaroğlu, 2019 yılında boşandı.