Üç Kuruş Dizisi İrfan Kimdir? Ahmet Rıfat Şungar Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Ahmet Rıfat Şungar Nasıl Ünlü Oldu?

Üç Kuruş dizisinin seri katili olarak seyirci karşısına çıkacak olan İrfan karakteri ise, bakın kim tarafından canlandırılıyor! İşte merak edilen tüm detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:30 18.10.2021 - 20:30

Show TV ekranlarının en çok izlenen İçerde ve Çukur isimli dizilerinin yönetmeninden yeni bir dizi daha geliyor. Geçen sezonun sonunda Çukur dizisinin finalinde duyurulan Üç Kuruş dizisi, seyircisinin karşısına çıkmak için geri sayıma başlıyor. Üç Kuruş dizisinin seri katili olarak seyirci karşısına çıkacak olan İrfan karakteri ise, bakın kim tarafından canlandırılıyor! Peki, Üç Kuruş dizisi İrfan kimdir? Ahmet Rıfat Şungar aslında kimdir, kaç yaşındadır? Ahmet Rıfat Şungar nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Üç Kuruş dizisinin oyuncu kadrosuna önemli karakterlerden biri olarak dahil olan Ahmet Rıfat Şungar, seri katil olması beklenen İrfan için Ay Yapım ile el sıkıştı.  9 Temmuz 1983 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Ahmet Rıfat Şungar, Kartal Süleyman Demirel Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünden mezun olarak tamamlayan Ahmet Rıfat Şungar, şu ana dek pek çok ünlü dizi ve filmde çeşitli roller aldı!  

Seyircisinin karşısına ilk kez 2006 yılında Janjan isimli yapım ile çıkan Ahmet Rıfat Şungar, bu yapımda Yusuf isimli rolü üstlendi. Aynı yıl Kaybolan Yıllar isimli dizinin Mehmet Ak karakterini canlandıran Ahmet Rıfat Şungar, 2007 yılında rol aldığı Hatırla Sevgili ve 2008 yılında rol aldığı Asi dizileri ile iyi bir çıkış yakaladı. Asi’nin hemen ardından Üç Maymun, Beş Şehir, Onlar Birbirlerini Sevdiler Ama isimli dizi ve filmlerde rol alan Ahmet Rıfat Şungar, 2009 yılında rol aldığı Es – Es isimli dizinin Uras karakteri ile tüm Türkiye’de ses getirdi. Bu dizinin ardından Beni Unutma, Karadağlar, Bir Ömür Yetmez, Soğuk, Şirket.ç., Kumun Tadı isimli pek çok yapımda rol alan Ahmet Rıfat Şungar, rol aldığı o dizinin ardından ekranların aranan ismi haline dönüştü!

Oyunculuk kariyerine 2013 yılında Merhamet dizisinin Atıf Birsel’i olarak devam eden Ahmet Rıfat Şungar, bu dizideki rolü ile bir hayli ses getirdi. Bu diziden sonra Ah Neriman, Deniz Seviyesi, Gamsız Hayat ile Aşk ve Gurur isimli yapımlarda rol alan Ahmet Rıfat Şungar, Dudullu Postası isimli dizide ise Ersan karakterini canlandırdı. 2018 yılında rol aldığı Vatanım Sensin dizisinin Vecihi Hürkuş karakteri ile bir kez daha tüm dikkatleri üzerine çeken Ahmet Rıfat Şungar, bu dizinin ardından; Ahlat Ağacı, Kadın, Gamonya: Hayaller Ülkesi, Menajerimi Ara, Şeref Bey ve Sen Hiç Ataş Böceği Gördün mü? isimli iddialı yapımlarda oynadı.