Üç Kuruş Dizisi Efe Kimdir? Ekin Koç Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Ekin Koç Nasıl Ünlü Oldu?

. Bir Roman mafya lideri ile organize şube komiserini karşı karşıya getirecek olan Üç Kuruş dizisi, başrolleri için de son kararını vermiş bulunuyor. İşte Efe karakteri ile ilgili detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:31 18.10.2021 - 20:31

Show TV ekranlarına önümüzdeki günlerde merhaba demesi beklenen Üç Kuruş dizisi, yeni sezonun en iddialı girişini yamaya hazırlanıyor. Bir Roman mafya lideri ile organize şube komiserini karşı karşıya getirecek olan Üç Kuruş dizisi, başrolleri için de son kararını vermiş bulunuyor. Geçmişte oynadığı komiser rolü ile bir hayli beğenilen o isim ise, Üç Kuruş dizisinin Efe karakterine hayat vermek için hazırlanıyor. Peki, Üç Kuruş dizisi Efe kimdir? Ekin Koç aslında kimdir, kaç yaşındadır? Ekin Koç nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Bu sezonun en iddialı yapımlarından biri olması beklenen Üç Kuruş dizisi, ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Dizinin önemli karakterlerinden biri olacak Efe için de karar veren Üç Kuruş dizisi Ekin Koç ile anlaştı. 21 Haziran 1992 tarihinde Antalya’da dünyaya gelen tam ismi ile İsmet Ekin Koç, lise eğitimini Antalya’da tamamladı. Üniversite eğitimi için İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tercih eden Ekin Koç, oyunculuk eğitimini ise, Akademi 35 Buçuk Sanat Evi'nde Altan Gördüm'den aldı. Ekranlara iddialı bir yapım ile gelmeye başlayan Ekin Koç, kısa sürede tüm ilgiyi üzerine toparlamayı başardı!

Televizyon ekranlarına ilk kez 2013-2014 sezonunda yayınlanan Sana Bir Sır Vereceğim isimli dizinin başrolü olarak çıkmaya başlayan Ekin Koç, bu dizide Tilki karakterine hayat verdi. Bu dizinin ardından iyi bir hayran kitlesi yakalayan Ekin Koç, 2014 yılında Benim Adım Gültepe, 2015-2016 sezonunda ise, Muhteşem Yüzyıl: Kösem isimli dizilerin başrollerini üstlendi. Oyunculuk kariyerine 2017 yılında Hayat Sırları isimli dizi ile devam eden Ekin Koç, 2019 yılında ise, ABD’nin reyting rekortmeni dizisi Succession’a Kadir karakteri ile konuk oldu. Geçtiğimiz sezon Uyanış: Büyük Selçuklu isimli dizi ile yeniden iyi bir çıkış yakalayan Ekin Koç, dijitale ve beyazperdeye de önemli işler yaptı!

Dijitale ilk işinin 2017 yılında BluTV’nin 7 Yüz dizisi ile yapan Ekin Koç, 2018 yılında ise aynı dijital yayın platformunun Bozkır isimli dizisinde oynadı. Bu dizide Pamir isimli bir komisere hayat veren Ekin Koç, bu rolü ile de bir hayli beğenildi. Beyazperdeye ise ilk 2015 yılında gelmeye başlayan Ekin Koç, Senden Bana Kalan isimli filmin başrolünü üstlendi. Aynı yıl Ali ve Nino isimli filmin başrolünü üstlenen Ekin Koç, 2018 yılında oynadığı Bizim İçin Şampiyon filmi ile bir hayli ses getirdi. 2021 yılı için iki ayrı festival filmi ile anlaşan Ekin Koç, Okul Tıraşı ve Balkaya isimli filmlerin başrolünü üstlendi.