Üç Kuruş Dizisi Bülent Kimdir? Burak Altay Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Burak Altay Nasıl Ünlü Oldu?

Özenle seçilen isimlerden birisi ise, Üç Kuruş dizisinin Bülent karakteri için kolları sıvadı. Peki, Üç Kuruş dizisi Bülent kimdir? İşte merak edilen tüm detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:30 18.10.2021 - 20:30

Ay Yapım imzası ile Show TV ekranlarına gelmeye başlayacak olan Üç Kuruş dizisi, seyircisi ile buluşmak için geri sayıma başladı. Yeni sezonun en iddialı yapımlarından biri olması beklenen Üç Kuruş dizisinin oyuncu kadrosu ise, büyük bir özen ile oluşturuldu. Özenle seçilen isimlerden birisi ise, Üç Kuruş dizisinin Bülent karakteri için kolları sıvadı. Peki, Üç Kuruş dizisi Bülent kimdir? Burak Altay aslında kimdir, kaç yaşındadır? Burak Altay nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

İçerde ve Çukur dizilerinin yönetmenliğini üstlenen Sinan Öztürk imzası ile yeni sezona giriş yapmaya hazırlanan Üç Kuruş dizisi, ilk tanıtım fragmanını yayınladı. Üç Kuruş dizisinin önemli karakterlerinden biri olan Bülent ise, ünlü tiyatrocu Burak Altay’a emanet edildi. 25 Mayıs 1980 tarihinde Rize'de dünyaya gelen Burak Altay, babasının mesleği gereği çocukluğu boyunca pek çok ilde yaşadı. Şimdilerde yönetmen, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu ile seslendirme sanatçısı olarak çalışmaya başlayan Burak Altay, üniversite eğitimini ise, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden tamamladı. 2001 yılında bu üniversiteden ''Fiziksel Kusurların Birey Psikolojisine Etkileri'' başlıklı tez ile mezun olan Burak Altay, şimdiye dek pek çok dizi ve filmde rol aldı!

2002 yılında Devlet Tiyatroları'nı kazanan Burak Altay, Erzurum Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu ve yönetmen olarak çeşitli görevler üstlendi. Hayat Bağları, Babam ve Biz, Asmalı Konak, Havada Bulut, Kampüsistan, Yolculuk, Şöhret, Limon Ağacı, Acemi Müezzin, Aşağı Yukarı Yemişliler, Sırat, Benim Hala Umudum Var, Siyah İnci gibi dizilerde rol alan Burak Altay, ilk çıkışını Benim Hala Umudum Var isimli dizinin Musa karakteri ile yaşadı. 2019 yılında yer aldığı Şampiyon dizisinin Kado karakteri ile de bir hayli beğenilen Burak Altay, beyazperdeye de önemli işler yaptı!

Beyazperde ile ilk kez 2000 yılında buluşan Burak Altay, Balalayka isimli filmin oyuncu kadrosunda yer aldı. 2003 yılında Asmalı Konak – Hayat isimli film ile iyi bir çıkış yakalayan Burak Altay, aynı yıl Okul isimli filmde de oynadı. 2006 yılında rol aldığı Barda filmi ile de bir hayli beğenilen Burak Altay, devam eden yıllarda; Çekmeceler, Dünyanın En Güzel Kokusu ve Dünyanın En Güzel Kokusu 2 isimli filmlerde oynadı.