Üç Kuruş Dizisi Bahar Kimdir? Nesrin Cavadzade Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Nesrin Cevadzade Ünlü Oldu?

Bir sezon dinlenmek istediğini geçtiğimiz günlerde magazin basınına açıklayan Nesrin Cavadzade, Üç Kuruş dizisinde aldığı teklife hayır diyemedi! İşte Cavadzade ile ilgili merak edilen detaylar...

Magazin 09.10.2021 - 19:44 09.10.2021 - 19:45

Yasak Elma dizisinin Şahika karakteri ile bir hayli ses getiren Nesrin Cavadzade, yeni sezondaki adresini belirledi. Bir sezon dinlenmek istediğini geçtiğimiz günlerde magazin basınına açıklayan Nesrin Cavadzade, Üç Kuruş dizisinde aldığı teklife hayır diyemedi! Peki, Üç Kuruş dizisi Bahar kimdir? Nesrin Cavadzade aslında kimdir, kaç yaşındadır? Nesrin Cevadzade ünlü oldu? İşte, detaylar…

Üç Kuruş dizisinin Bahar karakteri için son karar verildi ve Ay Yapım Nesrin Cavadzade ile el sıkıştı! 30 Temmuz 1982 tarihinde Bakü’de dünyaya gelen Azerbaycan asıllı Nesrin Cavadzade, 11 yaşında Türkiye'ye geldi. Marmara Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca Tekand Studio Oyuncularında oyunculuk eğitimi alan Nesrin Cavadzade, sektöre iddialı ve hızlı bir giriş yaptı!

Seyircisinin karşısına ilk kez 2007 yılında Yersiz Yurtsuz isimli dizinin Suna karakteri olarak çıkmaya başlayan Nesrin Cavadzade, ilk rolü ile bir hayli ses getirdi. Aynı yıl Pazar – Bir Ticaret Masalı isimli yapımda da rol alan Nesrin Cavadzade, 2008 yılında rol aldığı Dilber’in Sekiz Günü isimli yapım ile 19. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü, 3. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve 3. Erzurum Dadaş Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü isimli ödülleri kazandı. Üç ödülü tek bir tol ile alan Nesrin Cavadzade, devam eden yıllarda rol aldığı yapımlar ile de bir hayli ödül kazandı!

Oyunculuk kariyerine 2009 yılında Gitmek: Benim Marlon ve Brandom isimli yapım ile devam eden Nesrin Cavadzade, 2010 yılında Acı ve Samanyolu isimli yapımlarda rol aldı. 2011 yılında yer aldığı Güzel Günler Göreceğiz isimli yapımın Anna karakteri ile 48. Antalya Altın Portakal Film Festivali En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü ve 23. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü isimli ödülleri kazanan Nesrin Cavadzade, bu filmin ardından Al Yazmalım dizisinin Ayça karakteri ile televizyon ekranlarında da iyi bir ivme yakaladı. Aynı yıl 23. Ankara Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü aldığı Yangın Var filminin Asya karakterine hayat veren Nesrin Cavadzade, devam eden yıllarda ise; Ağır Roman Yeni Dünya, Görüş Günü Kadınları, Derin Nefes Al, Küçük Ağa, Kuzu, Annemin Şarkısı, Son Mektup, Kış Güneşi, Bizim Hikaye, El desentierro, Yasak Elma, Aşk Tesadüfleri Sever 2 ve Bir Başkadır isimli dizi ve filmlerde rol aldı.