Teşkilat Dizisinin Hakkı Dayısı Gerçekte Kim? Tuncer Salman Nerelidir, Kimdir? Tuncer Salman Ne Kadar Kazanıyor?

Teşkilat’ın önemli karakterlerinden biri olan Hakkı Dayı ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde. İşte Tuncer Salman ile ilgili bilinmeyen çok önemli detaylar....

Magazin 01.10.2021 - 12:07 01.10.2021 - 12:19

Ekranların fenomen dizisi Teşkilat’ın önemli karakterlerinden biri olan Hakkı Dayı, geçtiğimiz hafta itibariyle yeniden TRT1 ekranlarındaki yerini almaya başladı. Yeni sezonda da performansı ile takdir gören Hakkı Dayı karakteri ise, dizinin usta birimlerinden birine emanet edildi. Peki, Teşkilat dizisinin Hakkı Dayısı gerçekte kim? Tuncer Salman nerelidir, kimdir? Tuncer Salman ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Teşkilat dizisinin usta oyuncu kadrosunda yer alan isimlerinden biri tarafından canlandırılan Hakkı Dayı; sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Tuncer Salman’a emanet edildi. 15 Mart 1965 tarihinde Uşak’ta dünyaya gelen Tuncer Salman, 1990'da Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuğu Ana Sanat Dalı bölümünden mezun olarak, sektöre giriş yaptı. Önce Ankara Devlet Tiyatrosu'nda, ardından ise Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’nde çalışan Tuncer Salman, 2002’den sonra Bursa Devlet Tiyatrosu'nda görev almaya başladı. Pek çok tiyatro oyununda rol alan Tuncer Salman ekranlara da hızlı ve iddialı bir giriş yaptı!

Çeşitli devlet tiyatrolarında çalıştıktan sonra kendi tiyatrosunu kuran Tuncer Salman, Azerbaycanlı yönetmen Namık Agayev ile birlikte "OL Tiyatrosu"' isimli sahneyi hayata geçirdi. Seyirci karşısına ilk olarak "Hoşgeldin Nazım" adlı oyun ile çıkan bu tiyatroda, dünya klasiklerinden biri “Martı” isimli oyun gibi pek çok oyun sahnelendi. Oyunculuk deneyimini 2001 yılında beyazperdeye taşıyan Tuncer Salman, Vizontele isimli filmde rol aldı. Ardından pek çok ünlü yapımda yer alan Tuncer Salman; 2002 yılında Beşik Kertmesi ve Vaka-i Zaptiye, 2003 yılında Gelin ve Vizontele Tuuba, 2005 yılında ise, Organize İşler ve Saklambaç isimli yapımlarda oynadı. 2006 yılında Hokkabaz filmi ile beyazperde ile bir kez daha buluşan Tuncer Salman, 2007 yılında Annem, 2010 yılında Bitmeyen Şarkı, 2012 yılında ise, Kötü Yol isimli yapımların oyuncu kadrosunda bulundu. Ardından pek çok ünlü yapımda rol alan Tuncer Salman, şimdilerde tam bir servet kazanmaya başladı!

tuncer salman (1)

Oyunculuk macerasına 2013 yılında Osmanlı Tokadı ile devam eden Tuncer Salman; 2014 yılında Dila Hanım ve Kurtlar Vadisi Pusu isimli dizilerde rol aldı. Ardından Kördüğüm, Şuursuz Aşk, Kuşlarla Yolculuk gibi ünlü yapımlarda rol alan Tuncer Salman, geçtiğimiz sezondan bu yana Teşkilat dizisinin Hakkı Dayı karakterine hayat vermeye başladı. Tecrübesi ve ekibi destekleyişi ile dikkat çeken bir karaktere hayat veren Tuncer Salman’ın bu rolünden ise, bölüm başı 15-30 bin TL civarında bir paraya anlaştığı iddia edildi.