Teşkilat Dizisi Yıldırım Gerçekte Kim? Gürkan Uygun Nerelidir, Kimdir? Gürkan Uygun Ne Kadar Kazanıyor?

Teşkilat dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına geçtiğimiz hafta itibariyle çıkmaya başladı. Yeni karakter Gürkan Uygun ile ilgili merak edilen detaylar haberimizde...

Magazin 01.10.2021 - 11:49 01.10.2021 - 11:52

TRT1 ekranlarının iddialı dizilerinden biri olan Teşkilat dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına geçtiğimiz hafta itibariyle çıkmaya başladı. Yeni sezonunda kadrosuna Yıldırım karakterini de dahil eden Teşkilat dizisi, bu kez ekibin karşısına dişli bir düşman çıkarıyor. Peki, Teşkilat dizisi Yıldırım gerçekte kim? Gürkan Uygun nerelidir, kimdir? Gürkan uygun ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Teşkilat dizisinin yeni karakteri olan Yıldırım, geçtiğimiz hafta itibari ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Yeni karakteri ile tam not alan Teşkilat dizisinin Yıldırım karakterine ise, ünlü oyuncu Gürkan Uygun hayat vermek için kolları sıvadı. Yeni rolü ile bir hayli beğenilen Gürkan Uygun, Kurtlar Vadisi’nde canlandırdığı Memati karakteri ile bir hayli özleşmişti. Gürkan Uygun’un oynadığı dizileri görenler ise, kariyerinin Kurtlar Vadisi ile başlamadığını hemen anladı!

Pek çok ünlü yapımda rol alan Gürkan Uygun, 27 Mayıs 1974 tarihinde Kocaeli’nde dünyaya geldi. Aslen Gürcü olan Gürkan Uygun, lise yıllarından itibaren tiyatro ile uğraşmaya başladı. İlerleyen yıllarda İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'na giren ve Dormen Tiyatrosu'nda eğitim alan Gürkan Uygun, ekranlara ilk kez 1994 yılında Kaygısızlar isimli dizi ile geldi. Ardından Tatlı Kaçıklar, Son Kumpanya, Bir Demet Tiyatro, Affet Bizi Hocam, Böyle Mi Olacaktı, Yılan Hikayesi, Yedi Numara, Aşkım Aşkım, Deli Yürek, Çiçek Taksi, Şapkadan Babam Çıktı gibi isimli yapımlarda rol aldı. Ekranlara 2003 yılında Kurtlar Vadisi dizisinin Memati’si olarak gelen Gürkan Uygun, 2012 yılına kadar bu rolü canlandırdı ve bu rol ile akıllara kazındı. Ardından pek çok dizide daha rol alan Gürkan Uygun’un bölüm başı aldığı para ise, dudakları uçuklattı!

gürkan uygun teşkilat (1)

Kurtlar Vadisi’nin ardından; Halil İbrahim Sofrası, Muhteşem Yüzyıl, Hititya: Madalyonun Sırrı, Kaçak, Kehribar, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Mehmed: Bir Cihan Fatihi, Payitaht: Abdülhamid, Ishq o'yinlari gibi pek çok yapımda rol alan Gürkan Uygun, Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin Hasan Sabbah’ı olarak da iyi bir çıkış yakaladı. Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu, Ankara Yazı Veda Mektubu, Somuncu Baba: Aşkın Sırrı, Deliormanlı, Hep Yek, Günce, Bizans Oyunları, Bana Masal Anlatma, Unutursam Fısılda, Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı, Tamam mıyız?, Çanakkale: Yolun Sonu, Hititya Mangala Çarkı, Kurtlar Vadisi Filistin, Kurtlar Vadisi Irak, Çarpışma, Fasulye, Hoşçakal Yarın gibi filmlerde rol alan Gürkan Uygun’un Teşkilat dizisinden ne kadar kazandığı henüz bilinmese de Uyanış Büyük Selçuklu dizisinden bölüm başı 30-35 bin TL arasında bir kazanç aldığı iddia edilmişti.