Teşkilat Dizisi Hangi Diziden Esinlendi? Teşkilat Dizisi Gerçek mi, Kurgu Mu?

Teşkilat dizisi, yeni sezonuna da iddialı bir giriş yaptı. Heyecan dolu bölümleri ile seyircisinin karşısına çıkmaya başlayan Teşkilat dizisi ile ilgili detaylar haberimizde...

Magazin 11.10.2021 - 15:43 11.10.2021 - 15:44

Aksiyon dolu konusu ve çok beğenilen karakterleri ile tüm gözleri üzerine çeviren Teşkilat dizisi, geçtiğimiz haftalarda ikinci sezonu ile ekranlara gelmeye başladı. Yayınladığı ilk günden beri seyircisi tarafından büyük bir ilgi ile takip edilen Teşkilat dizisi, yeni sezonuna da iddialı bir giriş yaptı. Heyecan dolu bölümleri ile seyircisinin karşısına çıkmaya başlayan Teşkilat dizisi, şimdilerde ilgi çekici konusunun orijinal bir hikaye olup olmadığını seyircisine merak ettirmeye başladı. Peki, Teşkilat dizisi hangi diziden esinlendi? Teşkilat dizisi gerçek mi, kurgu mu? İşte, detaylar…

Geçtiğimiz sezonun sonuna doğru TRT1 ekranlarından dizi izleyicilerinin hayatına giriş yapan Teşkilat dizisi; Serdar Kılıçaslan (Çağlar Ertuğrul), Zehra Balaban (Deniz Baysal Yurtcu), Mete Yücesoy (Mesut Akusta), Ceren (Ezgi Eyüboğlu), Hakkı Dayı (Tuncer Salman), Pınar Gümüş (Ezgi Şenler), Hulki Gürbüzoğlu (Nihat Altınkaya), Uzay Çelenkli (Serdar Yeğin), Gürcan Yücesoy (Ahmet Uğur Say) karakterleri ile bir hayli sevildi. İkinci sezonuna iddialı bir giriş yapan ve kadrosuna; Yıldırım Yaman (Gürkan Uygun), Halit Başkan (Turgut Tunçalp), Tövbekar / Sadık (Hakan Boyav) ve Köroğlu (Mustafa Açılan) karakterlerini ekleyen Teşkilat dizisi, bu sezonun da en çok konuşulan yapımları arasına girdi. İkinci sezonunda reytinglerin zirvesini rakiplerine bırakmayan Teşkilat dizisi, ilgi çekici konusu ile her hafta seyircisini ekran başına kilitlemeye başladı!

Hikayesine Ankara'daki SİHA fabrikasına yapılan terör saldırısı ile başlayan Teşkilat dizisi, ikinci sezonunda da ülkesi için kendi hayatlarından vazgeçerek görünmez olmayı kabul eden özel bir timi konu almaya devam etti. Milli İstihbarat Teşkilatı içerisinde kurulan yedi kişilik ekibin yaşamını konu alan Teşkilat dizisi, orijinal konusu ve aksiyon dolu sahneleri ile bu sezon da tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı. Her bölüm bir terör saldırısını engellemeye çalışan ve saldırılarının arkındaki örgüt ve kişilerin peşine düşen korkusuz kahramanları ekranlara getiren Teşkilat dizisi, günümüzde pek çok dizinin uyarlama olması nedeniyle seyircisini meraklandırmaya başladı!

Tims&B imzası ile 7 Mart 2021 tarihinden bu yana TRT 1 ekranlara gelmeye başlayan Teşkilat dizisi, aksiyon dolu konusu ile seyircisinin tüm dikkatini üzerine çekmeyi başardı. Günümüzde pek çok dizinin uyarlandığı televizyon kanalları, seyirciyi her dizi hakkında meraklandıramaya başladı. Orijinal bir hikaye ile seyircisinin karşısına çıktığı bilinen Teşkilat dizisi, herhangi bir yapımdan ya da kitaptan uyarlanmadı. Hikayesi Tims&B ekibine ait olan Teşkilat dizisinin senaryosunu Teşkilat Yazı Grubu kaleme aldı.