Teşkilat Dizisi Çetin Gerçekte Kim? Mustafa Açılan Nerelidir, Kimdir? Mustafa Açılan Ne Kadar Kazanıyor?

Teşkilat dizisi, şimdilerde Çetin karakteri ile seyircisinin gönlünde taht kurar hale geldi. İşte Mustafa Açılan ile ilgili detaylar haberimizde...

Magazin 01.10.2021 - 12:03 01.10.2021 - 12:07

TRT1 ekranlarının sevilen dizilerinden biri olan Teşkilat, yeni sezon startını geçtiğimiz hafta itibariyle verdi. Sevilen karakterleri ve aksiyon dolu konusu ile yeniden tüm gözleri kendisine çeviren Teşkilat dizisi, şimdilerde Çetin karakteri ile seyircisinin gönlünde taht kurar hale geldi. Teşkilat dizisinin beğenilen ismi Çetin karakteri ise, yakışıklı bir isme emanet edildi. Peki, Teşkilat dizisi Çetin gerçekte kim? Mustafa Açılan nerelidir, kimdir? Mustafa Açılan ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

İki sezondur TRT1 ekranlarındaki yerini alan Teşkilat dizisi, geçtiğimiz sezonun sonuna doğru yayına başlamıştı. Yayınladığı ilk sezonu ile ekranların reyting canavarına dönüşen Teşkilat, şimdilerde ikinci sezonunu yayına soktu. Büyük bir yapım şirketi ile çalışan Teşkilat dizisi, bu sezonda Tims&B imzalı olarak seyircisinin karşısına çıkmaya devam etti. Bir kahramanlık hikayesini konu alan Teşkliar; Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş ve özel yaşamını seyirci karşısına çıkarmasıyla bir hayli beğeni topladı. Başrollerini Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu ve Gürkan Uygun gibi isimlerin paylaştığı Teşkilat dizisinde genç isimler de bir hayli yer aldı!

Teşkilat dizisinin genç ve yakışıklı isimlerinden biri olan Çetin karakteri, dizinin seyircisinden geçer not almayı başardı. Yakışıklılığı ile ekranları dolduran sinema ve dizi oyuncusu Mustafa Açılan tarafından canlandırılan Çetin karakteri, samimi tavırları ile de seyircinin onayını aldı. Öte yandan ekranların sevilen yüzü Mustafa Açılan, 22 Şubat 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 2016 yılından itibaren ekranlardaki yerini almaya başlayan Mustafa Açılan, ilk olarak Kanıt: Ateş isimli dizinin Ozan’ı olarak seyircisinin karşısına çıktı. O karakteri ile bir hayli beğenilen Mustafa Açılan, ekranlara hızla ısınma ve şimdilerde oyunculukta servet kazanmaya başladı!

mustafa açılan-1

Kanıt: Ateş dizisinin ardından bir sinema filminde rol olan Mustafa Açılan, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman isimli filmde oynadı. Ardından ATV ekranlarının fenomen dizisi olan Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Veli karakterine hayat veren Mustafa Açılan, Babamın Günahları isimli dizide de oynadı. Maria ile Mustafa dizisinde başrollerinden birini canlandıran Mustafa Açılan, bu dizinin ardından Teşkilat dizisi ile anlaştı. Mustafa Açılan’ın Teşkilat dizisinden aldığı ücretin ise, bölüm başı 10-20 bin TL aldığı iddia edildi.