Teşkilat Ceren Aslında Kimdir? Ezgi Eyüboğlu Kaç Yaşında, Nereli? Ezgi Eyüboğlu Nasıl Ünlü Oldu?

Teşkilat dizisinin sevilen yüzlerinden Ezgi Eyüboğlu hakkında sevenleri araştırmalarını sürdürüyor. Sizde güzel ve başarılı oyuncu Ezgi Eyüpoğlu ile ilgili detayları merak ediyorsanız işte detaylar...

Dizi Haberleri 05.10.2021 - 12:06 05.10.2021 - 12:10

Teşkilat dizisinin sevilen yüzlerinden Ezgi Eyüboğlu hakkında sevenleri araştırmalarını sürdürüyor. oyuncunun nereli olduğu kaç yaşında olduğu ve özel hayatı hayranları tarafından yoğun şekilde merak edilen konular arasında. Peki Ezgi Eyüboğlu kimdir?

Oyunculuk Eğitimi Aldı

Ezgi Eyüboğlu 15 Haziran 1988 tarihinde dünyaya geldi. Doğum yeri İstanbul olan güzel oyuncu tek kardeştir. Babası bankacı annesi kimya öğretmeni olan Ezgi Eyüboğlu, üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Bölümünü tamamladıktan sonra Bahçeşehir Üniversitesinde ileri oyunculuk bölümünde master yaptı. Ardından ajanslara kaydını yaptıran ünlü isim dizilerde ve filmlerde rol almaya başladı.

ezgi eyüpoğlu (2)

Muhteşem Yüzyıl Dönüm Noktası Oldu

2007 yılında ilk olarak defilelerde ve organizasyonlarda modellik yaparak profesyonellik yaşamına ilk adımlarını atan isim, 2012 yılında ise kendisine esas olarak şöhret kapılarının sonuna kadar açılmasın neden ola Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol aldı. Dizide canlandırdığı karakter olan Aybige Hatun ile yüzbinlerin beğenisini kazanan ve başarılı performansı ile adından söz ettiren Eyüboğlu, 2014 yılında ise başrollerinde Uğur Polat, Kaan Yıldırım ve Şebnem Bozoklu'nun paylaştığı Ulan istanbul dizisinde Ada karakterini oynadı.

Ezgi Eyüboğlu’nun rol aldığı diğer dizi ve filmler ise şu şekilde.

●       2007 Senin Uğruna

●       2008 Arka Sokaklar

●       2010 Ateşe Yürümek (Film)

●       2011 Kutsal Damacana: Dracoola (Film)

●       2011 Muhteşem Yüzyıl.

●       2014 Yasak

●       2015 Adı Mutluluk.

Kaan Yıldırım ile Boşandı

2015 yılında ise Adı mutluluk isimli yapımda başrollerini paylaştığı Kaan yıldırım ile nişanlandı. Ardından 2016 yılının 15 Mayısında ise Ortaköy esma Sultan Yalısı'nda muhteşem bir düğünle dünya evine girdi. Ardından şiddetli geçimsizlik nedeni ile çift 2019 yılında anlaşmalı olarak boşanma kararı aldı.

Ezgi Eyüboğlu son rol aldığı TRT’nin başarılı dizisi Teşkilatta da Ceren karakteri ile izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Dizideki rolü itibari ile sert bir karakteri canlandıran isim, dizi için bölüm başına TRT’den 40 bin lira gibi bir ücret aldığı ortaya atılan iddialar arasında.