Son Yaz Dizisinde Sare Kimdir? Birce Akalay Kaç Yaşında, Nereli? Birce Akalay Nasıl Ünlü Olmuştur, Ne Kadar Kazanıyor?

Son Yaz dizisi, bir kez daha seyircisinin gönlünü fethetti. Sare karakterini canlandıran Birce Akalay ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde. İşte Birce Akalay gerçekleri...

Magazin 01.10.2021 - 12:22 01.10.2021 - 12:26

FOX TV ekranlarının iddialı yapımlarından biri olan Son Yaz dizisi, geçtiğimiz sezon baş karakteri Canan’a veda ettikten hemen sonra, yeni kadın bir başrol ile anlaştı. Ekranların beğenilen yüzlerinden biri olan ve oyunculuk performansı kadar güzelliği ile seyircisini büyüleyen bir isme emanet ettiği Sare karakteri ile seyirci karşısına çıkarmaya başlayan Son Yaz dizisi, bir kez daha seyircisinin gönlünü fethetti. Peki, Son Yaz dizisinde Sare kimdir? Birce Akalay kaç yaşında, nereli? Birce Akalay nasıl ünlü olmuştur, ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Hem oyunculuk hem de akademisyenlik yapan bir isme emanet edilen Son Yaz dizisinin Sare karakterini Birce Akalay canlandırmaya başladı. 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Birce Akalay, lise yıllarından itibaren tiyatro ile ilgilenmeye başladı. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nde lise eğitimi alan Birce Akalay, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nü kazandı. Üçüncü sınıfta eğitimini yarıda bırakan Birce Akalay, Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümü’ne geçerek eğitimini burada tamamladı. Şimdilerde Haliç Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro Bölümünde öğretim görevlisi olarak ders vermeye başlayan Birce Akalay’ın hayatı ise, o yarışma ile değişti!

2004 yılında Miss Turkey yarışmasına katılan Birce Akalay, bu yarışmada 3. seçilerek Türkiye'yi Miss Europe'ta temsil etti. Bu rolün arından tanınmaya başlayan Birce Akalay, ekranlara ilk kes 2007 yılında Kader isimli dizinin Lamia karakteri ile gelmeye başladı. Aynı yıl Senin Uğruna isimli dizide de rol alan Birce Akalay, asıl çıkışını 2008 yılında rol aldığı Asi dizisinin Zeynep karakteri ile yaptı. Alayına İsyan, Kış Masalı gibi dizilerde de rol alan Birce Akalay, 2010-2013 sezonları boyunca Yer Gök Aşk dizisinin Havva karakterine hayat verdi. Sonrasında Ben Onu Çok Sevdim ve Böyle Bitmesin isimli dizilerde rol alan Birce Akalay, 2014-2015 sezonunda rol aldığı Küçük Ağa isimli dizi ile yeniden parladı. Evli ve Öfkeli, Hayat Bazen Tatlıdır, Siyah Beyaz Aşk, Ağlama Anne isimli dizilerde arka arkaya rol alan Birce Akalay, Babil dizisindeki İlay karakteri ile yakaladığı çıkışı iyice artırdı!

birce akalay (2)

Son Ders: Aşk ve Üniversite, Sizi Seviyorum, Nefes: Vatan Sağolsun, Re-Era, Deliormanlı gibi filmlerde rol alan ve Benimle Söyle programında baş jüri üyesi olarak yer alan Birce Akalay, bu sezon Son Yaz dizisinin Sare karakterine hayat vermeye başladı. Öte yandan güzel oyuncunun bu dizi ile bölüm başına 50 bin TL ile anlaştığı iddia edildi.