Şarkılar Bizi Söyler Ayla Çelik Kimdir? Ayla Çelik Nasıl Ünlü Olmuştur? Ayla Çelik Nerelidir, Kaç Yaşındadır?

Ayla Çelik, müzikseverlerin tüm dikkatini yeniden üzerine çevirdi. Peki, Şarkılar Bizi Söyler Ayla Çelik kimdir? Ayla Çelik nasıl ünlü olmuştur? Ayla Çelik nerelidir, kaç yaşındadır? İşte detaylar...

Dizi Haberleri 04.10.2021 - 16:23 04.10.2021 - 16:24

Ünlü bir şarkıcı olan ve yaptığı bir düet ile herkesi kendisine hayran bırakan Ayla Çelik, en güzel şarkılını Şarkılar Bizi Söyler isimli eğlence programının seyircisi için söyledi. Geçtiğimi hafta Şarkılar Bizi Söyler isimli programa konuk olan Ayla Çelik, müzikseverlerin tüm dikkatini yeniden üzerine çevirdi. Peki, Şarkılar Bizi Söyler Ayla Çelik kimdir? Ayla Çelik nasıl ünlü olmuştur? Ayla Çelik nerelidir, kaç yaşındadır? İşte, detaylar…

Şarkıcı ve şarkıcı olarak tanınan Ayla Çelik, 14 Kasım 1973 tarihinde Ardahan’da dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’ndan alan Ayla Çelik, profesyonel müzik kariyerine Melih Kibar ile başladı. Devlet tiyatroları için hazırlanan ve Kenan Işık’ın yönetmenliğini yaptığı Antigone isimli oyunun müziklerini hazırlayan Ayla Çelik, pek çok şarkıya ve reklam ile dizi ve film müziklerine imzasını attı. Öte yandan Ayla Çelik’in şarkı verdiği isimleri görenler ise, şaşkınlıktan adeta küçük dilini yuttu!

Çelik, İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Ebru Gündeş, Gülben Ergen, Serdar Ortaç, Demet Akalın, Gökhan Tepe, İrem Derici, Aşkın Nur Yengi, Özcan Deniz, Petek Dinçöz, Ebru Yaşar ve Berkay gibi ünlü isimlere şarkılar veren Ayla Çelik, 30 Temmuz 2007 tarihinde Belma Şahin ile birlikte çıkardığı İstanbul Türküleri albümü ile tanınmaya başlandı. İlk single parçası olan “Bir Dönebilsem” isimli şarkıyı 3 Aralık 2008'de piyasaya süren Ayla Çelik, 30 Eylül 2010 tarihinde ilk stüdyo albümü olan Lavanta'yı çıkardı. 2012 yılında Altın Kelebek Ödülleri ve Türkiye Müzik Ödülleri’nde sözlerini kendisinin yazdığı Demet Akalın'ın seslendirdiği “Türkan” şarkısı ile yılın şarkısı ödülünü alan Ayla Çelik, 2013 yılında Aysel Gürel'e saygı albümü olan Aysel'in'de yer alan "Olacak Olacak" isimli şarkıyı seslendirmesi ile bir hayli beğenildi. Ardından pek çok isimle düet yapan Ayla Çelik, o şarkısı ile birkaç sezon boyunca dillerden düşmedi!

İkinci stüdyo albümü olan Ben’i 15 Ocak 2016 tarihinde çıkaran Ayla Çelik, bu albümde yer alan “Bağdat” isimli parçayı Beyazıt Öztürk ile seslendirdi. Türkiye Resmî Listesi'nde 1 numaraya kadar yükselen Bağdat isimli parça, uzunca süre Türkiye’deki herkesin ağzına dolanmış bir şekilde, popülerliğini korudu. 2 Ağustos 2019 tarihinde üçüncü stüdyo albümünü çıkartan Ayla Çelik, bu albümüne “Daha Bi' Aşık” ismini verdi.