Netflix’in Türkiye Kazancı Ne Kadar? Türkiye’de Kaç Kişi Netfilx Kullanıyor? Netfilx Oyuncuları Ne Kadar Maaş Alıyor?

Dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, popülerliğini korumaya devam ediyor. Her gün üye olan kullanıcı sayısına milyonları ekleyen Netflix kazancı bakın ne kadar?

Medya 27.09.2021 - 13:15 27.09.2021 - 13:18

Dünyanın en popüler dijital içerik platformlarından biri olan Netflix, popülerliğini korumaya devam ediyor. Her gün üye olan kullanıcı sayısına milyonları ekleyen Netflix, dünyanın pek çok kıtasında binlerce içeriği ile abonelerinin karşısına çıkıyor. Uzun süredir Türkiye pazarında da yer alan Netflix, Türkiye’deki abone sayısından kelimenin tam anlamıyla milyonlar kazanıyor! Peki, Netflix’in Türkiye kazancı ne kadar? Türkiye’de kaç kişi Netflix kullanıyor? Netfilx oyuncuları ne kadar maaş alıyor? İşte, detaylar…

2021-netflix-ucreti-ne-kadardir (1)

Kaliforniya merkezli bir teknoloji şirketi olan Netflix, Türkiye’de şu an televizyon daha sık izlenen dijital yayın platformlarının başını çekiyor. Dizilerden filmlere, belgesellerden eğlenceli videolara kadar pek çok alternatif ile abonelerinin karşısına çıkan Netflix, Türkiye’de abonelerine üç ayrı paket tercihi sunuyor. Netflix’in temel üyelik olarak sunduğu ve tek ekran özelliği ile abonelerinin karşısına çıkardığı paket 26,99 TL ile fiyatlandırılırken; standart üyelik olarak sunduğu ve iki ekran özelliği ile abonelerinin karşısına çıkardığı paket 40,99 TL’den, özel ultra olarak sunduğu ve dört ekran özelliği ile abonelerinin karşısına çıkardığı paket 54,99 TL’den fiyatlandırılıyor. Hal böyle olunca Netflix, Türkiye’den milyonlar kazanıyor!

Bir süredir Türkiye’nin piyasasında olan ve en çok izlenen dijital yayın platformu haline gelen Netflix’in son araştırmalara göre dünyada 193 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Bu abonelerin 1,5 milyonu ise, Türkiye’de yaşıyor. Her ay 1,5 milyon Türkiyeli tarafından izlenen Netflix, kaba bir hesap ile Türkiye’den aylık 45 milyon TL kazanç elde ediyor. bu ortalama hesaba üst paket ve alt paket tarifeleri dahil edildiğinde rakamlar 40 milyon TL ila 100 milyon TL arasında değişiklik gösterebiliyor. Öte yandan Netflix, aylık kazancının binde 5’ini RTÜK’e ödemek ile yükümlü tutulan dijital yayın platformları arasında yer alıyor. Ayrıca, bu denli bir ücret kazanan platformun oyuncularına da servet ödediği biliniyor!

Şimdilerde pek çok ünlü oyuncunun ilk tercihi olan Netflix, pek çok orijinal yapımı olan dizi ve film çekerek abonelerinin beğenisine sunuyor. Türkiye’de Hakan: Muhafız ile başladığı orijinal yapımlarına şimdilerde 10’dan fazla dizi daha ekleme hazırlığında bulunan Netflix’in oyuncu ödemelerinin de oldukça yüklü olduğu söyleniyor. Oyuncularına yapımın bütçesi doğrultusunda ödeme yapan Netflix’in sabit bir oyuncu maaş baremi bulunmuyor.