Netflix Türkiye’den Ne Kadar Kazanıyor? Netflix Aylık Kazancı Netflix Türkiye'de Kaç Abonesi Var? Netflix Oyuncuları Ne

En çok izlenen dijital yayın platformlarından biri olan Netflix, Türkiye’deki müşterilerinden milyonlar kazanıyor. Türkiye’de her gün daha çok kullanıcıya erişen Netflix ile ilgili detaylar...

Medya 25.09.2021 - 10:56 25.09.2021 - 10:59

En çok izlenen dijital yayın platformlarından biri olan Netflix, Türkiye’deki müşterilerinden milyonlar kazanıyor. Türkiye’de her gün daha çok kullanıcıya erişen Netflix dijital yayın platformu, popülerliğini gün ve gün artırmaya da devam ediyor. Öte yandan oyuncularına da tam bir servet ödeyen Netflix, şimdilerde ünlü oyuncuların ilk tercihi olmayı başarıyor. Peki, Netflix Türkiye’den ne kadar kazanıyor? Netflix aylık kazancı? Netflix Türkiye'de kaç abonesi var? Netflix oyuncuları ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Merkezi Kaliforniya'da bulunan ve 29 Ağustos 1997 tarihinde kurulan Netflix, günden güne büyümeye devam ediyor. Bir tür dijital yayın platformu olan Netflix, sunduğu orijinal dizi ve film içerikleriyle de bir hayli beğeniliyor. Türkiye, ABD, Brezilya, Hollanda, Hindistan, Japonya ve Güney Kore'de ofisleri bulunan Netflix, 2020 yılı itibariyle 193 milyon kayıtlı aboneye ulaşmış bulunuyor. Öte yandan kullanıcılarına Türkiye’de üç farklı seçenek sunan Netflix paketleri; temel paket olması halinde 26.99 TL, standart paket olması halinde 40.99 TL, özel paket olması halinde ise 54.99 TL aylık fiyat üzerinden ücretlendiriliyor. Türkiye’de bir hayli aboneye sahip olan Netflix, iyi bir de gelir elde ediyor!

643x0w

Pek çok ülkede izlenen Netflix dijital yayın platformunun gelirinin 25 milyar dolar olduğu biliniyor. Her yıl servetine servet katan Netflix, Türkiye’de ise geçtiğimiz yıl itibariyle 1,5 milyon ücretli aboneye ulaşmış bulunuyor. Ortalama bir hesap ile Türkiye’den milyonlar kazanan Netflix, Türkiye’den aylık ortalama 45 milyon TL gelir elde ediyor. Bu miktar yıla vurulduğunda ise, Netflix’in Türkiye’den elde ettiği gelirin en az 540 Milyon TL olduğu ortaya çıkıyor. Öte yandan orijinal yapımlarında oyuncularına tam bir servet ödeyen Netflix, her ay yeni yapımları ile abonelerini elinde tutmaya çalışıyor!

Yeni yönetmelik gereğince RTÜK’e ücret ödemesi gereken Netflix, kazancının binde 5’ini bu kuruma ödemek ile yükümlü tutuluyor. Bu da şu anki kazancı üzerinden hesaplandığında 225 bin TL'ye tekabül ediyor. Öte yandan yapımcılığını kendisinin üstlendiği dizi ve filmlerde oyunculara da paralar ödeyen Netflix, yapımın bütçesine göre değişen miktarlarda oyuncu ödemeleri gerçekleştiriyor.