Müge Anlı Cennetlik Oldu! 33 Yıllık Kabusu Bitirdi, Bitirmekle Kalmadı Dine Dönderdi! Artık Müslüman…

Şimdilerde 33 yıldır görmediği ailesini aramak için başvuran Vedat Alexander Schlienbecker’ı konuk eden Müge Anlı ile Tatlı Sert, geçtiğimiz gün 33 yıllık hasrete son verdi. İşte detaylar...

Magazin 21.09.2021 - 11:45 21.09.2021 - 11:47

Şimdilerde 33 yıldır görmediği ailesini aramak için başvuran Vedat Alexander Schlienbecker’ı konuk eden Müge Anlı ile Tatlı Sert, geçtiğimiz gün 33 yıllık hasrete son verdi. 2 yaşındayken terk edilen Vedat Alexander Schlienbecker’ın biyolojik ailesini bulan Müge Anlı, gerçekleşen kavuşma karşısında gözyaşlarını tutamadı. Seyirciyi de ağlatan o sahne, Vedat Alexander Schlienbecker’ın hayat hikayesini merak ettirmeye başladı. Peki, Müge Anlı ile Tatlı Sert programı Vedat Alexander Schlienbecker olayı ne? İşte, detaylar…

Geçtiğimiz günlerde biyolojik ailesini aramak için Türkiye’ye gelen Vedat Alexander Schlienbecker’ı konuk eden Müge Anlı ile Tatlı Sert programı, Vedat’ın ağlatan hikayesini seyircisi ile paylaştı. 1988 yılında ablası ile birlikte İzmir’de bulunan bir cami önüne bırakılan ve ardından ablası ile çocuk esirgeme kurumu tarafından Almanya'ya evlatlık verilen Vedat Alexander Schlienbecker, biyolojik ailesini bulmak için Müge Anlı’ya başvurdu. 33 yıldır görmediği anne ve babasını arayan Vedat Alexander Schlienbecker, o kavuşma anı ile herkesi darmaduman etti!

Kendisinden iki yaş büyük ablası Hülya ile birlikte 20 Mayıs 1988 tarihinde İzmir’de bir cami önüne bırakıldığını söyleyen Vedat Alexander Schlienbecker, üzerlerinde bulunan bir not ile terk edildiklerini söyledi. Ardından Werner- Gerlinde Schlienbecker çiftinin ablası ile kendisinin evlat edinildiğini söyleyen Vedat Alexander Schlienbecker; “İsmim Alexander oldu ve Hıristiyan olarak yetiştirildik. Zaman zaman o evde ablamla ağır hakaretlere maruz kaldık. Mayıs 2020'den itibaren gerçek ailemi aramaya başladım. Karşıyaka Kaymakamlığı arşiv aramasıyla durumu özetleyen bir bilgi geçti. İzmir'de anne ve babamı bulmak için cami etrafında el ilanları bile dağıttım. Ama bir sonuç elde edemedim. Türk başkonsolosluğundan vatandaşlık haklarından yararlanmamı sağlayan mavi kart çıkarttım. E-Devlet şifresi bile aldım” diyerek, stüdyodaki herkesi gözyaşına boğdu. Bir süredir ailesini arayan Vedat Alexander Schlienbecker’e müjdeli haber dakikalar içerisinde sevilen sunucu Müge Anlı’dan geldi!

Mucizevi bir şekilde Vedat Alexander Schlienbecker'ın 33 yıldır görmediği anne ve babası bulunan Müge Anlı ile Tatlı Sert programı, aileyi önce telefon aracılığıyla buluşturdu. Hem annesine hem de babasına aynı anda kavuşan Vedat Alexander Schlienbecker, şaşkınlığını gizleyemezken, 19 kardeşinin olduğunu öğrendi. Ardından kalabalık aileyi stüdyoda konuk eden Müge Anlı ile Tatlı Sert programı, Vedat Alexander Schlienbecker ve ailesinin kavuşmalarına tanıklık etti. Seyircisini sevinç gözyaşlarına boğan Müge Anlı ile Tatlı Sert son bölümünde ise, Vedat Alexander Schlienbecker ile annesinin yemek yediği anları ekranlara getirdi. Müge Anlı’ya ve ekibine teşekkür eden Vedat Alexander Schlienbecker, Müslüman olmak istediğini söyledi.