Masterchef'te Skandal Küfür! Yarışmacının Aklı Gitti, Mehmet Şef Şoktan Şoka Girdi! Defalarca Özür Diledi... DİSKALİFİYE

TV8 ekranlarının reyting rekortmeni yarışma programı olan Masterchef'te skandal bir olay yaşandı. Yarışmacının birden bire aklı dalınca ağzından küfür çıktı. Yarışmacının diskalifiye olacağına dair...

Yaşam 02.10.2021 - 12:43 02.10.2021 - 13:07

TV8 ekranlarında ve genel olarak Türkiye'de tüm yarışmalar arasında en popüler yarışma olarak ön plana çıkan Masterchef Türkiye 2021'de skandal küfür yaşandı. Mehmet Şef, duydukları karşısında birden bire şok olurken; yarışmacıyla ilgili söz konusu olaydan sonra Twitter'da diskalifiye edilebileceğine dair iddialar ortaya atıldı. Son birkaç eleme potasına da giren söz konusu yarışmacının 3 Ekim 2021 tarihinde yarışmaya veda edeceği de konuşulanlar arasında yerini aldı.

Acun Medya'nın başarılı hazırlığıyla birlikte ekranlarda uzun süredir yerini alan Masterchef Türkiye 2021'de dün akşam ekranlara gelen son bölümde Kırmızı Takım ve Mavi Takım kıyasıya bir mücadele verdi. Yarışmanın hararetinin artmasıyla birlikte her 2 takımın yarışmacıları çok büyük bir heyecan içerisine girdiler.  Yarışmacılardan birinin dili sürçünce yaşananlar yaşandı. Mehmet Şef; o esnada öyle bir yüz ifadesine girdi ki resmen şok geçirdi.

Masterchef Safanur'dan Skandal Hareket! 

Masterchef yarışmasında Kırmızı takım dokunulmazlığı kaybedince, bireysel dokunulmazlık için yarışmaya devam ettiler. Kerevizle birlikte en güzel yemeği ortaya çıkarmaya çalışan yarışmacılar arasında dokunulmazlığı kazanan isim Emre oldu. Oldukça güzel bir tabak ortaya çıkartan Emre; diğer rakiplerini resmen sollayıp geçti. Ardından ise şeflerden oldukça övgü aldı. Şeflere yemek sunumunu yapan Safanur ise; skandal bir hareket altına imza attı. Söyledikleri karşısında Mehmet Şef'in anlık yüz değişimine resmen kimse inanamadı.

Bir Anlık Boş Bulunması...

Yemeğini yaptıktan sonra sunum aşamasında yemeğini anlatırken; "şefim bu yemeği tavuğun kaçasından yaptım" diyen Safanur'un ağzından çıkan kalça kelimesine Mehmet Şef takıldı ve duyar duymaz, yüzü bir anda değişti. Devamında ise kahkaha atarak gülmeye başladı. Mehmet Şef'e bakakalan yarışmacı, defalarca kez özür diledi. Çok yorulduğunu, kafasının karıştığını söyledi ve "ne olur kusuruma bakmayın" dedi. Söz konusu yarışmacıya Mehmet Şef bir şey demezken, devamında Twitter'da iddialar ortaya atıldı ve diskalifiye edilebileceği söylendi.

Diskalifiye Edilecek mi? 

Yarışmacının Tavuğun Kalçası ithamı küfür olarak değerlendirilemeyeceğinden dolayı, "Skandal küfür" gibi Tweetlerin çok geçerli olmadığını belirtmek ister; yarışmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Fakat yayınlanan ifşaya göre, yarın yarışmaya veda edecek olan isim Safanur olacak.