Masterchef Yarışmasında Beyinleri Delen Eleme Gecesi! Somer Şef Bile Şok Oldu! Masterchef Tahsin Hapı Yuttu!

TV8 ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biri haline gelen MasterChef Türkiye 2021 yarışması, dünkü yarışında bir ilk yaşadı. Mavi ve kırmızı takım arasında inanılmaz fark çıktı. İşte detaylar...

Masterchef Türkiye 2021 20.10.2021 - 10:59 20.10.2021 - 10:59

TV8 ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biri haline gelen MasterChef Türkiye 2021 yarışması, dünkü yarışında bir ilk yaşadı. Mavi ve kırmızı takım arasında gerçekleştirilen son yarışta ortaya çıkan fark başta jüri üyeleri olmak üzere seyirci ve yarışmacıları da şoke etti. O farkın ardından ise yaşananlar büyük bir heyecanla takip edildi! Peki, MasterChef Türkiye 2021 yarışması 13 Ekim Çarşamba günü eleme potasına kim gitti? MasterChef Türkiye 2021 yarışması 13 Ekim Çarşamba günü dokunulmazlığı kim kazandı? İşte, detaylar…

Ekranlara dört sezondur TV8 kanalı aracılığıyla gelen MasterChef Türkiye yarışması, bu sezon 2021 yarışı ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Bu hafta itibariyle yarışa 15 kişi devam eden MasterChef Türkiye 2021 yarışması, ekranlara en son 13 Ekim 2021 Çarşamba günü geldi. Adım adım şampiyonuna yaklaşan MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının jüri üyeleri Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna dünkü yarışta şaşkınlığını gizleyemedi. Önce takım dokunulmazlığı için yarışan mavi ve kırmızı takım yarıştığı konseptin sonunda inanılmaz bir fark ortaya çıkardı!

Dün akşam döner konseptinde yarışan MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının bu haftaki mavi ve kırmızı takım üyeleri, jüri üyelerinin karşısına tombik döner, pilav üstü döner, dürüm döner ve İskender kebap yemekleri ile çıktı. Tadımların ardından ortaya çıkan fark MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının seyircisini adeta şaşkına çevirdi! Bir saat yirmi dakika boyunca dönerleri yapmak için yarışan Sergen kaptanlığındaki kırmızı takım, günün yarışını Tahsin kaptanlığındaki mavi takıma karşı 5-0 skor ile önde bitirdi!

Ardından bireysel dokunulmazlık için yarışa başlayan MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının Tahsin kaptanlığındaki mavi takım mutfakta bir kez daha ter dökmeye başladı. Levrek, pastırma, irmik, limon, taze nane, baldo pirinç, yeni bahar, arapsaçı, mısır unu, kaşar peyniri, kuyruk yağı, kültür mantarı, bütün tavuk, krema ve soya sosu ile ortaya yaratıcılık tabağı çıkarmak için 40 dakikaları olan mavi takım yarışmacıları, birbirinden iddialı tabaklar ile jüri üyelerinin karşısına çıktı. MasterChef Türkiye 2021 yarışmasının bu haftaki ikinci dokunulmazlığını kazanan kişi ise, yarışmacı Emre oldu. Emre eleme potasına Pelin’i gönderirken, oylama sonucu Azize ve Burcu’nun eşit oy alması nedeniyle, eleme potasına gidecek ikinci ismi takım kaptanı Tahsin seçti. Tahsin ise, eleme potasına Burcu’yu gönderdi.