Masterchef Serhat Şimdi Neyle Uğraşıyor? Masterchef Serhat Nerede Çalışıyor? Masterchef Serhat Kimdir, Kaç Yaşındadır?

MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının ardından hayatı değişmeye başlayan Serhat Doğramacı, şimdilerde ise, paraya para dememeye başladı! İşte Masterchef Serhat ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Masterchef Türkiye 2021 13.10.2021 - 16:08 13.10.2021 - 16:10

Elde ettiği başarı ile tüm gözleri üzerine çevirmeyi başaran MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı, kimsenin yapamayacağı bir şey yaptı ve aldığı ödülü yarışmanın ikincisi ile paylaşma kararı aldı. MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının ardından hayatı değişmeye başlayan Serhat Doğramacı, şimdilerde ise, paraya para dememeye başladı! Peki, Masterchef Serhat şimdi neyle uğraşıyor? Masterchef Serhat nerede çalışıyor? Masterchef Serhat kimdir, kaç yaşındadır? İşte, detaylar…

MasterChef Türkiye 2020 yarışmasını birinci olarak tamamlayan ve şampiyonluk kupasını kazanan Serhat Doğramacı, adını tarihe kazımayı başardı. Yarışmanın finalinde Barbaros Yoloğlu ile yarışan Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye 2020 yarışmasından kazandığı 300 bin TL’lik Jeep marka bir aracı da arkadaşı ile paylaşmaya karar verdi. Yaptığı lezzetli tabaklar, mütevazi tavrı ve efendiliği ile seyircinin onayını alan Serhat Doğramacı, şimdilerde yetenekleri ile bir servet kazanmaya başladı!

Genç yaşında şampiyonluğu tadan isimlerden birisi olan Serhat Doğramacı, MasterChef Türkiye 2020 yarışmasına katıldığında sadece 23 yaşındaydı. Yarışmaya katıldığında yaklaşık 10 yıldır aşçılık yapan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya gibi ülkelerde de çalıştı. Selim Paşa Lisesi Turizm Otelcilik bölümünden mezun olduktan sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Aşçılık bölümünde eğitimini sürdüren MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı, ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya ve kupa kazanarak başarılı bir kariyer başlangıcı yaptı. Nereli olduğu tartışmalarına “dogramaciserhat” adlı kullanıcı adı ile bulunduğu Instagram hesabından verdiği yanıt ile nokta koyan Serhat Doğramacı, "Babam Kerkükte doğmuş, anneannem Yugoslav göçmeni. Ben İstanbulluyum. Soyadımın kaynağı İhsan Doğramacı" demişti. Yarışma esnasında da nişanlı olan Serhat Doğramacı, şimdilerde hayatını komple değiştirdi!

MasterChef Türkiye 2020 yarışmasını şampiyon olarak bitirdikten sonra paraya para demeyen Serhat Doğramacı, pek çok işi aynı anda yapar hale geldi. Yarışmanın ardından Acun Akademi’de hocalık yapmaya başlayan Serhat Doğramacı, MasterClass’da online dersler vermeye başladı. 304 bin takipçiye sahip olduğu Instagram hesabı üzerinden sık sık interaktif yayınlar da yapan MasterChef Türkiye 2020 yarışması şampiyonu Serhat Doğramacı, hayalini kurduğu hamburger restoranını açmak için de hazırlıklara başladı. Hayranları ile diyaloğunu hiç kesmeyen Serhat Doğramacı, https://www.instagram.com/dogramaciserhat/?hl=tr uzantılı Instagram hesabından ara ara kendisine sorulan soruları da cevapladı.