Masterchef Eray Şimdi Neyle Uğraşıyor? Masterchef Eray Nerede Çalışıyor? Masterchef Eray Kimdir, Kaç Yaşındadır?

Geçtiğimiz sezon MasterChef Türkiye 2020 yarışı ile seyircisinin karşısına Eray ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılar haberimizde. İşte Masterchef Eray ile ilgili mera edilen tüm detaylar...

Masterchef Türkiye 2021 13.10.2021 - 15:47 13.10.2021 - 15:50

Türkiye’nin fenomen yarışmalarından olan MasterChef Türkiye, her sezonu ile gündemlere damga vurmayı başardı. Geçtiğimiz sezon MasterChef Türkiye 2020 yarışı ile seyircisinin karşısına TV8 ekranları aracılığıyla çıkan yarışma, Serhat Doğramacı’nın birinciliği ile sonuçlandı. Ancak MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının unutulmayan tek ismi Serhat Doğramacı olmadı. En az şampiyon kadar dikkat çeken isimlerden birisi olan Eray Aksungur, bakın şimdilerde ne iş yapmaya başladı! Peki, Masterchef Eray şimdi neyle uğraşıyor? Masterchef Eray nerede çalışıyor? Masterchef Eray kimdir, kaç yaşındadır? İşte, detaylar…

Geçtiğimiz yıl TV8 ekranlarından yayınlanan MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının ana kadrosuna dahil olan Eray Aksungur, ilk eleme turundan üç evet oyu ile geçti. İkinci eleme turunda üçlü düelloda yarışan Eray Aksungur, Asiye Karakoç ve Alican Barut’u eleyerek eleme finaline geçti. Eleme finalinde ikili etapta yarışan MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Eray Aksungur, beş kişiyi birden eleyerek, ana kadroya dahil oldu. Uzunca bir süre MasterChef Türkiye 2020 yarışmasında kalmayı başaran Eray Aksungur, yarışmayı 5. olarak bitirdi. Öte yandan Eray Aksungur, MasterChef Türkiye 2020 yarışmasından sonra kendi işini yapmaya başladı!  

Geçtiğimiz sezon MasterChef Türkiye’ye dahil olan Eray Aksungur, yarışmanın en genç isimlerinden biriydi. 1997 yılında doğan ve yarışmaya 23 yaşındayken katılan MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Eray Aksungur, aslen Bolulu olduğunu ve yarışmaya Antalya'dan katıldığını ilk eleme etabında belirtmişti. Mengen Meslek Yüksekokulu Aşçılık bölümünden mezun olduktan sonra sektöre hızlı bir giriş yapan MasterChef Eray, İstanbul ve Bodrum gibi bölgelerin ünlü otellerinde aşçılık yaptı. MasterChef Türkiye yarışmasından önce Danilo Zanna'nın da jürilik yaptığı Lezzet Akademisi yarışmasına katılan Eray Aksungur, yarışmaya katıldığı esnada Bolu’da bir otelde açılık yapıyordu. Ancak Eray Aksungur hayatı, MasterChef Türkiye’den sonra değişti!

MasterChef Türkiye 2020 yarışmasında başarılı bir yarış süreci geçiren Eray Aksungur, yarışmadan elendikten sonra bir süre birbirinden farklı sektörlerde iş yaptı. Şimdilerde kendi markasını oluşturan ve markasını git gide daha da büyüten MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Eray, bir çikolata firması kurdu. Instagram hesabı aracılığıyla da çeşitli tanıtımlar ve sponsorluklar alan Eray Aksungur, https://www.instagram.com/eray_aksungur/?hl=tr uzantılı link üzerindeki hesabında, 139 binden fazla kişi tarafından takip edilmeye başlandı.