Masterchef Emir Şimdi Neyle Uğraşıyor? Masterchef Emir Nerede Çalışıyor? Masterchef Emir Kimdir, Kaç Yaşındadır?

MasterChef Türkiye yarışması, en çok konuşulan isimlerini 2020 sezonundan çıkardı. Bunlardan bir tanesi ise Emir. İşte size Masterchef Emir ile ilgili merak edilen tüm detaylar...

Masterchef Türkiye 2021 13.10.2021 - 15:54 13.10.2021 - 15:56

Birçok ismin hayatını değiştiren MasterChef Türkiye yarışması, en çok konuşulan isimlerini 2020 sezonundan çıkardı. Şimdilerde her biri ünlenen ve çok güzel paralar kazanmaya başlayan MasterChef Türkiye 2020 yarışmacıları, yarışmanın en çok hayran toparlayan isimleri oldu. O isimlerden biri olan ve MasterChef Türkiye 2020 yarışmasını üçüncü olarak bitiren Emir Elidemir ise, mutfaktaki yeteneklerinden para kazanmaya başladı! Peki, Masterchef Emir şimdi neyle uğraşıyor? Masterchef Emir nerede çalışıyor? Masterchef Emir kimdir, kaç yaşındadır? İşte, detaylar…

TV8 ekranlarının fenomen yapımlarından birisi olan MasterChef Türkiye, geçtiğimiz sene 2020 sezonu ile seyircisinin karşısına çıktı. Şimdilerde tüm Türkiye’nin tanıdığı ilk 16’sı ile keyif dolu bir yarış sunan MasterChef Türkiye 2020 yarışması, ilk üçü ile tüm seyircisinin dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. Yarışma boyunca performansı ile bir hayli beğenilen ve şeflere kaşık attıran Emir Elidemir ise, yarışmanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Öte yandan MasterChef Türkiye 2020 yarışmasının üçüncüsü olan Emir Elidemir, şimdilerde mutfaktan milyarlar kazanmaya başladı!

Yarışmaya Ayvalık’tan katılan ve aslen İzmirli olduğu bilinen Emir Elidemir, 31 Ağustos 1994 tarihinde dünyaya geldi. Eğitim hayatının ilk ayağı olan lise eğitimini Bornova Anadolu Lisesi'nde tamamlayan MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Emir Elidemir, üniversite eğitimini ise Özyeğin Üniversitesi Gastronomi bölümünde tamamladı. Hollanda, Amerika ve Fransa gibi ülkeler üç farklı staj yapan MasterChef Türkiye 2020 Emir, gastronomi alanında kendisini bir hayli geliştirdi. 2018 yılında üniversiteden mezun olan Emir Elidemir, 1 sene boyunca New York'ta Benno Restarant isimli restoranda Chef fe Partie pozisyonunda çalışarak, tecrübe kazandı. Ardından yurda yeniden döner MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Emir Elidemir, İstanbul'da Nicole Restaurant'ta ve Cuntel Otel'de mutfak şefi olarak çalıştı. Yarışmaya katıldığında otelde çalışmaya devam eden Emir Elidemir, şimdilede bambaşka bir iş yapmaya başladı!

Yarışmanın ardından verdiği bir röportajda restoran açmayı düşünmediğini söyleyen MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Emir Elidemir, mutfak ile olan bağını kesmedi. Mutfaktaki yeteneklerini sosyal medya üzerinden sergilemeye başlayan MasterChef Türkiye 2020 Emir, “Emirelidemir” isimli ve  https://www.instagram.com/emirelidemir/?hl=tr uzantılı Instagram hesabını kişisel bir bloğa çevirdi. Bunun yanı sıra kendisine “Emir Elidemir” ismi ile bir Youtube kanalı açan Emir Elidemir, yüz binlerce kişi tarafından izlenmeye başlandı. Kanalına düzenli olarak içerik üreten MasterChef Türkiye 2020 yarışmacısı Emir Elidemir, sosyal medya üzerinden aldığı sponsorluk ile de para kazanmaya başladı.