Kuruluş Osman Oyuncularının Kazançları? Kuruluş Osman Oyuncuları Maaşları!

Şimdilerde üçüncü sezonu ile ekranlara geri dönmeye hazırlanan Kuruluş Osman dizisi, yeni sezonu için hazırlıklarını neredeyse tamamladı. İşte sevilen dizinin oyuncuları ile ilgili detaylar...

Dizi Haberleri 25.09.2021 - 09:46 25.09.2021 - 09:50

Şimdilerde üçüncü sezonu ile ekranlara geri dönmeye hazırlanan Kuruluş Osman dizisi, yeni sezonu için hazırlıklarını neredeyse tamamladı. Yeni sezonuna bomba gibi bir giriş yapan Kuruluş Osman, yeni sezon tarihini henüz belirlemedi. Ancak iddialı oyuncu kadrosu ve tarihten beslenen senaryosu ile ilk iki sezonunda tüm dikkatleri üzerine çeken Kuruluş Osman dizisi, oyuncularına ödediği bölüm başı ücret ile de dudakları uçuklatmayı başardı. Peki, Kuruluş Osman oyuncularının kazançları? İşte, Kuruluş Osman oyuncuları maaşları…

Bozdağ Film imzası ile iki sezondur ATV ekranlarına gelen Kuruluş Osman dizisi, şimdilerde üçüncü sezonu için geri sayıma başladı. TRT1 ekranlarından yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde çekilen ve Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş yıllarını konu alan Kuruluş Osman dizisinin tarihten beslenen hikâyesi ilk iki sezonu boyunca bir hayli sevildi. Birinci sezonunda Ertuğrul Gazi’nin hayatını ikinci sezonunda ise, Ertuğrul Gazi’nin ölümünün ardından başa geçen Osman Bey’in hayatını konu alan Kuruluş Osman, bu sezon Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunu konu almak için harekete geçti. Yeni sezonu öncesi oyuncularına ödediği paralar ile gündeme gelen Kuruluş Osman, resmen dudak uçuklattı!

Oyuncu kadrosunda; Burak Özçivit, Emre Basalak, Özge Törer, Buse Arslan, Yiğit Uçan, Emel Dede, Açelya Özcan, Ömer Ağan, Seda Yıldız, Abidin Yerebakan, Serkan Tatar, Burak Çelik, Çağrı Şensoy, Ümit Belen, Erkan Avcı, Emin Gürsoy, Ahmet Yenilmez, Fatih Ayhan, Oğuz Kara, Cüneyt Arkın, Zabit Samedov, Yıldız Çağrı Atiksoy, Şahin Ergüney, Ahmet Kaynak, Semih İğdigül, Şener Savaş ve Selçuk Borak gibi birbirinden usta isimlere yer veren Kuruluş Osman dizisinin başarılı oyuncuları bir araya getirmek için adeta servet ödediği ortaya çıktı!

kurulus-osman1

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddiaya göre Kuruluş Osman dizisinde tannan oyunculardan en az parayı alanlar Ragıp Savaş ve Buse Arslan Akdeniz oldu. Dizide iki sezon oyunca Dündar ve Aygül hayat veren Ragıp Savaş ile Buse Arslan Akdeniz’in Kuruluş Osman yapım ekibi ile bölüm başı 30 bin TL’ye anlaştığı öğrenildi. Öte yandan dizinin başrollerinden biri olan Bala Hatun’a hayat veren Özge Törer’in bölüm başı 50 bin TL aldığı iddia edilirken; dizinin başkarakteri Osman Bey’e hayat veren Burak Özçivit’in aldığı ücret herkesi şoke etti. Kuruluş Osman dizisinin Osman Bey’i Burak Özçivit’in bölüm başı 320 Bin TL kazandığı iddia edildi.