Kırmızı Oda Nihal Yalçın Kimdir? Nihal Yalçın Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Nihal Yalçın Nasıl Ünlü Olmuştur?

Kırmızı Oda dizisi, yeni karakterleri olan Rezzan, Derya ve Süveyda ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Paranoid Kişilik Bozukluğu hastalığı taşıyan Rezzan karakteri ile ilgili detaylar burada

Magazin 18.10.2021 - 20:32 18.10.2021 - 20:32

Kırmızı Oda dizisinin yeni sezon karakterleri, geçtiğimiz sezonda gördüğü ilgiyi yeniden yakalamasını sağladı. Yeniden ekranların reyting canavarına dönüşen Kırmızı Oda dizisi, yeni karakterleri olan Rezzan, Derya ve Süveyda ile tüm dikkatleri üzerine çekti. Özellikle Paranoid Kişilik Bozukluğu hastalığı taşıyan Rezzan karakteri, Kırmızı Oda dizisinin seyircisini bir hayli etkiledi! Peki, Kırmızı Oda Rezzan (Nihal Yalçın) kimdir? Nihal Yalçın kaç yaşındadır, nerelidir? Nihal Yalçın nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Kırmızı Oda dizisinin dikkat çeken karakterlerinden biri haline gelen Rezzan, ünlü oyuncu Nihal Yalçın tarafından canlandırılmaya başlandı. 29 Mart 1981 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Nihal Yalçın, Alevi ve Zaza asıllı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünde tamamlayan Nihal Yalçın, Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde de yüksek lisans yaptı. 29 Mayıs 2012 tarihine kadar Kurusıkı adlı doğaçlama gösterisi sergilemeye başlayan Nihal Yalçın, ilerleyen yıllarda sinema ve televizyon izleyicisi ile buluşmaya başladı!

Seyircisini ile ilk kez beyazperde ile buluşan Nihal Yalçın, 2005 yılında Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? isimli filmin Bacı Zeyno karakterine hayat verdi. Bu filmin ardından televizyon ekranlarına gelmeye başlayan Nihal Yalçın, Şöhret Okulu isimli dizide Sirvan karakterini canlandırdı. Aynı yıl Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde rol alan Nihal Yalçın, Ay Lav Yu filminin Rukiye karakteri ile iyi bir çıkış yakaladı. Devam eden yıllarda Kış Masalı, Güldünya, Hayatın Tuzu gibi yapımlarda rol alan Nihal Yalçın, Avrupa Yakası isimli dizinin Meryem karakteri ile iyice parladı. Ancak, Nihal Yalçın’ı herkes bambaşka bir rol ile hafızlarına kazıdı!

nihal yalçın (1)

Oyunculuk kariyerine 2010 yılında yayımlanan Cümbür Cemaat Aile isimli dizinin Rahime Yıldız karakteri ile devam eden Nihal Yalçın, Kurtuluş Son Durak isimli filmde de oynadı. 2012-2013 sezonunda oynayan Yalan Dünya dizisinin Açılay Tan karakterine hayat veren Nihal Yalçın, bu rolü ile hafızalarına kazınmayı başardı! Ayın yıl Berlin Kaplanı, Yeraltı, Araf gibi filmlerde rol alan Nihal Yalçın, 2015 yılında ise, Beş Kardeş isimli dizinin Canan karakterine hayat verdi. Yol Ayrımı ve Seni Buldum Ya! isimli filmlerde de rol alan Nihal Yalçın, 2019 yılında yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinin Güneş Köksal karakteri ile de bir hayli sevildi.