Kırmızı Oda İlayda Alişan Kimdir? İlayda Alişan Kaç Yaşındadır, Nerelidir? İlayda Alişan Nasıl Ünlü Olmuştur?

Kırmızı Oda dizisi, yeni karakterleri ile bir hayli beğenildi. O karakterlerden biri olan ve kleptomani hastası olduğu bilinen Süveyda karakteri ile ilgili detaylar haberimizde...

Magazin 18.10.2021 - 20:32 18.10.2021 - 20:32

TV8 ekranlarının tek dizisi olan Kırmızı Oda, ikinci sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Yeni sezonunda da beklediği ilgiyi yakalayan Kırmızı Oda dizisi, yeni karakterleri ile bir hayli beğenildi. O karakterlerden biri olan ve kleptomani hastası olduğu bilinen Süveyda karakteri ise, Kırmızı Oda dizisinin tüm izleyicisinin dikkatlerini bir anda üzerine çevirmeyi başardı! Peki, Kırmızı Oda Süveyda (İlayda Alişan) kimdir? İlayda Alişan kaç yaşındadır, nerelidir? İlayda Alişan nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

İddialı yapımlardan biri olan ve psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi isimli kitabından senaryoya uyarlanan Kırmızı Oda dizisi, bu sezon Süveyda karakteri ile seyircisinin tanıştırdı. Çocukluğunda cinsel istismara uğrayan ve ilerleyen yıllarda kleptomani hastalığına yakalanan Süveyda karakteri için ise, ekranların genç ve güzel ismi İlayda Alişan tercih edildi. Öte yandan 26 Şubat 1996 yılında İstanbul'da dünyaya gelen İlayda Alişan, Erzincanlı bir annenin ve Trabzonlu bir babanın çocuğu olarak doğdu. Lise eğitiminin Behçet Kemal Çağlar Lisesi'nde alan İlayda Alişan, üniversite eğitimini ise, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde Moda Tasarım bölümünde aldı. İlayda Alişan’ın hayatını değiştiren o an ise, öğrenen herkesi şaşkına çevirdi!

İlayda Alişan’ı ünlü yapan babasının bir arkadaşı oluyor. Kendisinden habersiz İlayda Alişan’ı çok küçük yaşta bir reklam ajansına kaydettirerek, hayatını değiştirdi.  Oyunculuk kariyerine reklam filmlerinde oynayarak başlayan İlayda Alişan, ilk olarak; Nestle, Coco Cola, Ülker, Akbank, Eti gibi markaların yüzü oldu. Televizyon ekranlarına ilk olarak 2011 yılında Bir Çocuk Sevdim isimli dizi ile gelen İlayda Alişan, bu dizide Merve karakterini canlandırdı. Devam eden yıllarda Gönül Hırsızı, Benim Adım Gültepe, Serçe Sarayı gibi dizilerde rol aldı. Oyunculuk kariyerine 2016 yılında Bana Sevmeyi Anlat         isimli dizinin Eylül Eren karakteri olarak çıkan İlayda Alişan, Rüya isimli dizide de rol aldı. Ancak İlayda Alişan, asıl çıkışını o dizi ile yaşadı!

ilayda alişan kırmızı oda (2)

Show TV ekranların fenomen yapımlarından olan Çukur dizisi ile iyi bir çıkış yakalayan İlayda Alişan, 2017-2019 sezonu boyunca Akşın Koçovalı karakterine hayat verdi. Ardından Şampiyon dizisinin Neslihan’ı olarak seyircisinin karşısına çıkan İlayda Alişan, Kırmızı Oda dizisinden önce Masumiyet isimli dizinin Ela karakterine hayat verdi. Televizyon ekranlarının yanı sıra internet dizilerinde de rol alan İlayda Alişan, Hakan: Muhafız ve Terapist dizilerinde de oynadı.