Kırmızı Oda Başak Daşman Kimdir? Başak Daşman Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Başak Daşman Nasıl Ünlü Olmuştur?

Kırmızı Oda dizisinin yeni sezon karakterlerinden biri olan Asuman ise, tüm seyircinin dikkatini çekmeyi başardı! Sizde sevilen bu karakterle ilgili detayları merak ediyorsanız işte detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:31 18.10.2021 - 20:31

Ekranların fenomen yapımlarından biri olan Kırmızı Oda dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Kırmızı Oda dizisinin yeni sezon karakterlerinden biri olan Asuman ise, tüm seyircinin dikkatini çekmeyi başardı! Peki, Kırmızı Oda Asuman (Başak Daşman) kimdir? Başak Daşman kaç yaşındadır, nerelidir? Başak Daşman nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Ekranların güzel isimlerinden biri tarafından canlandırılmaya başlayan Kırmızı Oda dizisinin Asuman karakteri, Süveyda’nın annesi olarak seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Kırmızı Oda dizisinin sevilen karakterlerinden biri haline gelen Asuman ise, Başak Daşman tarafından canlandırılmaya başlandı. Başak Daşman, 10 Nisan 1981 tarihinde İstanbul’da doğdu. Oyunculuk sektörüne ilk önce televizyon ekranlarından başlayan Başak Daşman, ilerleyen yıllarda tiyatroda da boy gösterdi. 2017 yılında Yutmak isimli tiyatro filminde rol alan Başak Daşman, devam eden yıllarda Beyaz, Kilit ve Swallow gibi tiyatro oyunlarında da sahne aldı. Ancak Başak Daşman, seyircisi ile buluşmaya bu yıldan çok önce gelmeye başladı!

Profesyonel oyunculuk kariyerine 1997 yılında yayımlanan Sırtımdan Vuruldum isimli yapımın Rüya karakteri olarak gelmeye başlayan Başak Daşman, devam eden yıllarda Kıvılcım, Üzgünüm Leyla, Şaşıfelek Çıkmazı, Benimle Evlenir Misin gibi dizilerde rol aldı. Dönemin iddialı yapımlarından olan Yılan Hikayesi isimli dizide de rol alan Başak Daşman, Asmalı Konak dizisinin Akasya karakteri ile iyi bir çıkış yakaladı. Yakaladığı çıkışı Çemberimde Gül Oya dizisinin Handan karakteri ile devam ettiren Başak Daşman, Esin karakterini canlandırdığı Avrupa Yakası dizisinde de bir hayli beğenildi. Devam eden yıllarda Ahududu, Yanık Koca, Pertev Bey’in Üç Kızı, Doktorlar gibi yapımlarda rol alan Başak Daşman, herkesin büyük bir ilgiyle takip ettiği o dizide de oynadı!

başak daşman (1)

Oyunculuk kariyerine 2007-2009 sezonunda rol aldığı Parmaklıklar Ardında isimli dizide Filiz Demir karakterine hayat veren Başak Daşman, bu rolü ile yeniden parladı. Derdest, Bahar Dalları, Gün Akşam Oldu, Son, İntikam, Kara Ekmek, Rüzgarın Kalbi, Azize, Yüzyüze gibi dizilerde de rol alan Başak Daşman, yakın zamanda Akrep dizisinde de oynadı. Bana Şans Dile, İş Arıyoruz, Son İstasyon, Sultanın Sırrı, Oflu Hoca’nın Şifresi, Son Takla gibi sinema filmlerinde de rol alan Başak Daşman, beyazperdeye ise, en son 2021 yılında yayımlanan İnsanlar İkiye Ayrılır isimli film ile geldi.