Kırmızı Oda Ayça Bingöl Kimdir? Ayça Bingöl Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Ayça Bingöl Nasıl Ünlü Olmuştur?

Kırmızı Oda dizisi, Derya karakteri ile bir hayli ses getirdi! Diziye renk katan ünlü sanatçı Ayça Bingöl ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde...

Magazin 18.10.2021 - 20:32 18.10.2021 - 20:32

TV8 ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Kırmızı Oda dizisi, yeni karakterlerini seyircisinin karşısına çıkarmaya başladı. Yeni sezonunda Rezzan, Süveyda ve Derya karakterleri ile ekranlara gelmeye başlayan Kırmızı Oda dizisi, Derya karakteri ile bir hayli ses getirdi! Peki, Kırmızı Oda Derya (Ayça Bingöl) kimdir? Ayça Bingöl kaç yaşındadır, nerelidir? Ayça Bingöl nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Yeni sezonunda çocukluk travmaları ile Kırmızı Oda dizisinin seyircisini gözyaşına boğan Derya karakteri, annesinin babasını öldürdüğüne şahit olması ile yürekleri parçaladı. Kırmızı Oda dizisinin Derya karakterine hayat vermeye başlayan Ayça Bingöl 16 Ocak 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Ayça Bingöl, profesyonel kariyerine Dormen Tiyatrosu ile adım attı. Tiyatro Fora'da da bir dönem rol alan Ayça Bingöl, şu ana dek Türkiye’nin en ünlü dizilerinde rol aldı!

Televizyon ekranlarına ilk kez 1993 yılında yayınlanan Süper Baba isimli dizinin Ayça karakteri ile gelen Ayça Bingöl, devam eden yıllarda Tatlı Kaçıklar, Çiçek Taksi, Ah Bir Zengin Olsam, Sır Dosyası gibi dizilerde arka arkaya rol aldı. 200 yılında rol aldığı Evdeki Yabancı isimli dizi ile iyi bir çıkış yakalayan Ayça Bingöl, bu dizinin ardından pek çok ünlü yapımda rol aldı. Bunların başında gelen Asmalı Konak, Anne Babamla Evlensene, Kınalı Kar, Sihirli Annem, Yadigar gibi diziler döneminin en çok izlenen dizileri oldu. Devam eden yıllarda İki Aile, Taşların Sırrı, Bıçak Sırtı, Hayat Kavgam, Küçük Kadınlar, Bez Bebek, Samanyolu gibi dizilerde rol alan Ayça Bingöl, 2010-2013 sezonunda yayınlanan Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin Cemile’si olarak bir hayli beğenildi. Bu dizinin ardından Benim Adım Gültepe, Babam ve Ailesi, Kardeş Çocukları gibi yapımlarda rol alan Ayça Bingöl, pek çok sinema filminde de oynadı!

ayça bingöl (3)

Kariyeri boyunca pek çok sinema filminde rol alan Ayça Bingöl, beyazperdeye ilk kez 2000 yılında Gözlük filmi ile geldi. Ardından Sonsuz, Melekler ve Kumarbazlar, Ay Büyürken Uyuyamam ve Benim Dünyam gibi iddialı yapımlardan rol alan Ayça Bingöl, tüm Türkiye’de büyük ilgiyle izlenen Müslüm filminde Emine Akbaş karakterine de hayat verdi. Pek çok filmde seslendirme de yapan Ayça Bingöl, Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, Yüzüklerin Efendisi: İki Kule, Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü gibi dünyaca ünlü filmlerde seslendirme yaptı.