Kardeşlerim Dizisi Suzan Kimdir? Ahu Yağtu Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Ahu Yağtu Nasıl Ünlü Oldu?

ATV ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Kardeşlerim dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. İşte size Suzan karakteri ile ilgili detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:31 18.10.2021 - 20:31

Kardeşlerim dizisinin yeni sezonu ile birlikte televizyon izleyicisinin dikkati yeniden kardeşlerin üzerine döndü. Acıklı hikayesi, heyecanlı olay örgüsü ve iddialı oyuncu kadrosu ile televizyon izleyicisi tarafından bir hayli dikkat ile takip edilen Kardeşlerim dizisi, güzel oyuncuları ile de seyircisini etkiledi. O isimlerden biri ise, Kardeşlerim dizisinin Suzan’ı olarak seyirci karşısına çıkmaya başladı. Peki, Kardeşlerim dizisi Suzan kimdir? Ahu Yağtu aslında kimdir, kaç yaşındadır? Ahu Yağtu nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Geçtiğimiz sezon Kardeşlerim dizisinin Suzan karakterine hayat veren Ahu Yağtu, dizinin izleyicisi tarafından bir hayli beğenildi. 11 Temmuz 1978 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Ahu Yağtu, çocukluğundan itibaren model olmak istiyordu. Bunun için İstanbul’a taşınan Ahu Yağtu, 2003 senesinde Biri Bizi Gözetliyor adlı yarışma programında yaptığı sunuculuk ile ekranların tanınan yüzleri arasına girmeyi başardı. Şimdilerde İstanbul Beşiktaş Bebek’te bulunan “Second Chance” isimli bir vintage butik sahibi olan Ahu Yağtu hem podyumları hem de sahneleri henüz bırakmadı. Oyunculuk dışında stil danışmanlığı ve moda tasarımcılığı da yapmaya başlayan Ahu Yağtu, rol aldığı her dizi ile seyircisine kendisini hayran bıraktırmayı başardı!

Ekranlara ilk kez 2001 yılında ATV ekranlarından yayınlanan 90-60-90 isimli dizinin Esin karakteri olarak gelmeye başlayan Ahu Yağtu, bu dizinin ardından sunduğu Biri Bizi Gözetliyor programı ile bir hayli ünlendi. Programın ardından 2005 senesinde Savcının Karısı isimli dizide rol alan Ahu Yağtu, bu dizide Ece karakterine hayat verdi. Oyunculuk kariyerine 2006 yılında Show TV ekranlarından yayınlanan 29-30 isimli dizi ile devam eden Ahu Yağtu, bu dizide ise Nil karakterini canlandırdı. Aynı yıl Arka Sokaklar dizisine giren Ahu Yağtu          , buradaki Füsun rolü ile de iyi bir çıkış yakaladı!

Arka Sokaklar dizisinin ardından Kavak Yelleri isimli dizinin Duygu karakterini canlandırmaya başlayan Ahu Yağtu, devam eden yıllarda; Komiser Nevzat, Çin Geçidi, Bir Avuç Deniz, Canım Babam, Aşk ve Ceza ve Bir Çocuk Sevdim isimli dizi ve filmlerde rol aldı. 2016 yılında oynadığı Paramparça dizisinin Candan karakteri ile yeniden yükselişe geçen Ahu Yağtu, 2017 yılında ise Arif v 216 isimli Cem Yılmaz filminin Pervin karakterine hayat verdi. 2019 yılında yer aldığı Kadın dizisi ile de bir hayli sevilen Ahu Yağtu; Hilal, Feza and Other Planets isimli sinema filminde de oynadı. Geçtiğimiz sezon Kardeşlerim dizisi ile anlaşan Ahu Yağtu, özel hayatı ile de her dönem ses getiren isimlerden oldu! İlk evliliğini 2000 senesinde 20’li yaşlarda Cankat Doğan Akçura ile yapan Ahu Yağtu, ikinci evliliğini ise 10 Mart 2012 tarihinde komedyen Cem Yılmaz ile yaptı. 2013 yılında Cem Yılmaz’dan boşanan Ahu Yağtu, şimdilerde iş insanı Efe Dursun ile aşka yaşamaya başladı.