Kardeşlerim Dizisi Kadir Kimdir? Halit Özgür Sarı Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Halit Özgür Sarı Nasıl Ünlü Oldu?

ATV ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Kardeşlerim dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. İşte size Kadir karakteri ile ilgili detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:31 18.10.2021 - 20:31

Dram dolu hikayesi ile seyircisinin her bölümünde ekran başına kilitlemeyi başaran Kardeşlerim dizisi, yeni sezonu ile tekrardan ses getirmeye başladı. Anne ve babasını talihsiz bir biçimde arka arkaya kaybeden dört kardeşin hikayesini konu alan Kardeşlerim dizisi, kardeşlerin her şeye rağmen birbirlerini bırakmaması ile de bir hayli beğenildi. Kardeşlerin en büyüğü olan Kadir karakteri için seçilen o isim ise, oyunculuk performansı ile Kardeşlerim dizisinin seyircisinden onayı almayı başardı! Peki, Kardeşlerim dizisi Kadir kimdir? Halit Özgür Sarı aslında kimdir, kaç yaşındadır? Halit Özgür Sarı nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

ATV ekranlarının en çok izlenen yapımlarından biri olan Kardeşlerim, bir gençlik dizisi olarak seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Anne ve babasının kaybının ardından birbirlerine sarılarak hayatın karşılarına çıkardığı tüm zorlukları yenmeye çalışan kardeşlerin hikayesini konu alan Kardeşlerim dizisi, ekranlara henüz merhaba demiş olan pek çok genç yeteneği de kadrosuna dahil etti. O isimlerden biri olan ve kardeşlerin en büyüğü Kadir’e hayat veren Halit Özgür Sarı ise, Kardeşlerim dizisinin izleyicisinin dikkatini çekmeyi başardı!

Kardeşlerim dizisinde canlandırdığı Kadir karakteri ile iyi bir çıkış yakalayan Halit Özgür Sarı, 4 Ekim 1993 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Halit Özgür Sarı, ilerleyen zamanlarda oyunculuk eğitimi almaya karar verdi. Oyunculuk kariyerine ilk kez TRT1 ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Diriliş Ertuğrul dizisi ile başlayan Halit Özgür Sarı, bu dizide 2018-2019 sezonu boyunca Süleyman Alp karakterini canlandırdı. Diriliş Ertuğrul dizisi ile medya dünyasının dikkatini çeken Halit Özgür Sarı, Kardeşlerim dizisine kadar pek çok ünlü yapımda da rol aldı!

Diriliş Ertuğrul dizisinden ayrıldıktan hemen sonra Şampiyon dizisi ile anlaşan Halit Özgür Sarı, 2019-2020 sezonu boyunca Kerem karakteri ile seyircisinin karşısına çıktı. Bu rolünün ardından dijital dünyadan da teklif alan Halit Özgür Sarı, Türkiye’nin ilk Netflix dizisinin Arif karakterine hayat verdi. Şampiyon dizisinin ardından Kırmızı Oda dizisine klinik müdürü Murat olarak dahil olan Halit Özgür Sarı, Geçen Yaz isimli bir sinema filminin başrolünü canlandırmak için de kolları sıvadı.