Kardeşlerim Dizisi Akif Kimdir? Celil Nalçakan Aslında Kimdir, Kaç Yaşındadır? Celil Nalçakan Nasıl Ünlü Oldu?

ATV ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Kardeşlerim dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. İşte size Akif karakteri ile ilgili detaylar...

Magazin 18.10.2021 - 20:31 18.10.2021 - 20:31

ATV ekranlarının fenomen yapımlarından biri olan Kardeşlerim dizisi, yeni sezonu ile seyircisinin karşısına çıkmaya başladı. Yeni sezonu ile de bir hayli sevilen Kardeşlerim dizisi, usta oyuncular ile genç oyuncuları bir araya getirmesi ile de bir hayli takdir edilen yapımlar arasına girdi. O isimlerden birisi ise, Kardeşlerim dizisinin Akif karakterine hayat vermeye ikinci sezonda da devam etti. Peki, Kardeşlerim dizisi Akif kimdir? Celil Nalçakan aslında kimdir, kaç yaşındadır? Celil Nalçakan nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Dört kardeşin dram dolu hayatını konu alan Kardeşlerim dizisi, entrikalı karakteri Akif ile seyircisinin dikkatini çekmeyi başardı. Kardeşlerim dizisinin Akif karakteri ise, iki sezondur Celil Nalçakan tarafından canlandırılır hale geldi. 10 Haziran 1978 tarihinde Sivas şehrinde dünyaya gelen Celil Nalçakan, öğretmen bir anne ve elektrik teknisyeni bir babanın çocuğu olarak doğdu. Lise ve üniversite eğitimini Sivas’ta alan Celil Nalçakan, Cumhuriyet Üniversitesi’nde okuduğu Jeoloji Mühendisliği bölümünü 7. yılında bıraktı ve Sivas Devlet Tiyatrosu'na girmeye hak kazandı. Ardından eğitimine Balıkesir Üniversitesi turizm otel işletmeciliği bölümünde devam eden Celil Nalçakan’ın hayatı Türvak'ın sınavını kazandıktan sonra değişti. Bu sınavın ardından İstanbul’a taşınan Celil Nalçakan, pek çok ünlü dizide rol aldı!  

Ekranlara ilk kez 2006 yılında yayınlanan ve dönemin popüler yapımlarından biri olan Sıla dizisi ile gelmeye başlayan Celil Nalçakan, bu dizide Dilaver karakterini canlandırdı. Başarılı çıkışının ardından 2009 yılında Kış Masalı isimli dizide rol alan Celil Nalçakan; 2010 yılında Hanımın Çiftliği ve Bitmeyen Şarkı (Necip), 2011 yılında ise Keşanlı Ali Destanı (Hüseyin) dizilerinde oynadı. Oyunculuk kariyerine 2013 yılında İntikam, Galip Derviş ve Vicdan isimli diziler ile devam eden Celil Nalçakan, asıl çıkışını 2015 yılında Kanal D ekranlarının en fenomen dizilerinden biriyle yaptı!

Kanal D ekranlarından 2015-2017 sezonu boyunca yayınlanan Poyraz Karayel isimli dizide Zülfikar Ülgen isimli karakter ile iyi bir çıkış yakalayan Celil Nalçakan; 2017-2018 sezonunda Hayati ve Diğerleri (Hayati Başkomiser), 2019’da Bir Aile Hikayesi (Cem), 2020 yılında ise Kırmızı Oda (Garip) dizisi ile seyircisinin karşısına çıktı. Geçtiğimiz sezondan bu yana Kardeşlerim dizisinin Akif Atakul karakterine hayat vermeye başlayan Celil Nalçakan; Çanakkale 1915, Poyraz Karayel: Küresel Sermaye, Ben Bir Denizim ve Karakomik Filmler 2: Emanet isimli filmlerde de oynadı.