Kanunsuz Topraklar Ali Gelik Gerçekte Kimdir? Necip Memili Kaç Yaşında, Nereli? Necip Memilli Ne Kadar Kazanıyor?

Kanunsuz Topraklar dizisinde önemli bir karakter olan Ali Gedik’i Çukur’un fenomen isimlerinden Necip Memili canlandırıyor. İşte size detaylar...

Magazin 30.09.2021 - 16:22 30.09.2021 - 16:25

Ekranların çiçeği burnunda dizisi Kanunsuz Topraklar, dün itibariyle startını aldı. İddialı hikayesi ve oyuncu kadrosu ile televizyon seyircisinin tüm dikkatini üzerine çeken Kanunsuz Topraklar dizisi, Çukur dizisinden yaptığı o transfer ile herkesi şaşkına çevirdi. Kanunsuz Topraklar dizisinde önemli bir karakter olan Ali Gedik’i Çukur’un fenomen isimlerinden birine emanet eden Kanunsuz Topraklar, iddiasını burada da konuşturdu. Peki, Kanunsuz Topraklar Ali Gedik gerçekte kimdir? Necip Memilli kaç yaşında, nereli? Necip Memilli ne kadar kazanıyor? İşte, detaylar…

Oyunculuk kariyeri boyunca pek çok yapımda rol alan Necip Memilli, Kanunsuz Topraklar dizisinin Ali Gedik karakterine hayat vermeye başladı. 27 Mayıs 1980 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Necip Memilli, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü’nden mezun olduktan hemen sonra kariyerine ilk adımını attı. Seyircisi ile ilk kez 2005 yılında buluşan Necip Memilli, Beşinci Boyut isimli dizide Ali karakterine hayat verdi. Ardından pek çok ünlü yapımda rol alan Necip Memilli, kariyer basamaklarını adeta adım adım çıktı!

Ekran yolculuğuna 2006 yılında Selena dizisi ile devam eden Necip Memilli, 2007 yılı boyunca; Arka Sokaklar, Hakkını Helal Et, Bez Bebek, Pusat ve Yaprak Dökümü isimli dizilerde rol aldı. Yaprak Dökümü dizisi ile iyi bir çıkış yakalayan Necip Memilli, kariyerine Gece gündüz isimli dizinin Nuri’si olarak devam etti. Kariyerinin dönüm noktalarından birini 2009-2011 sezonunda Kanal D ekranlarından yayınlanan Hanımın Çiftliği         isimli dizi ile yaşayan Necip Memilli, Zaloğlu Ramazan karakteri ile bir hayli beğenildi. Ardından Kukuriku – Kadın Krallığı, Nene Hatun, Firar, Ay Büyürken Uyuyamam, Sümela'nın Şifresi: Temel, Lüks Otel ve Yalan Dünya isimli yapımlarda art arda roller alan Necip Memilli, ünlü yapımlarda rol almaya ilerleyen yıllarda devam etti!

Kariyerine 2012-2014 sezonunda Dila Hanım dizisinin Azer Barazoğlu’su ile devam eden Necip Memilli; Moskova'nın Şifresi: Temel, Ulan İstanbul, Sürgün İnek, Bedel, Guruldayan Kalpler, Yok Artık!, Kaçma Birader, Kehribar, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Dolunay, Dede Korkut Hikayeleri: Deli Dumrul, Şahsiyet, Karakomik Filmler Kaçamak, Şeytan İcadı, Güldür Güldür Show, Sen Ben Lenin gibi yapımlarda da rol alan Necip Memilli, 2018-2021 sezonunda Çukur dizisinin Cumali Koçoval’sı ile hayran sayısını ikiye katladı. Didem Dayıcıoğlu evlenen ve bir de çocuk babası olan Necip Memilli’nin Kanunsuz Topraklar dizisinden ne kadar aldığı ise, henüz öğrenilemedi.