Kalp Yarası Dizisindeki Ferit Sancakzade Aslında Kimdir? Gökhan Alkan’ın Ünlü Oluşunu Duyunca Şok Olacaksınız! Meğer…

ATV ekranlarının fenomen dizisi Kalp Yarası, yeni sezonun en çok izlenen dizileri arasına girmeyi başarıyor. İşte Ferit Sancakzade karekteri ile ilgili detaylar...

Magazin 30.09.2021 - 13:26 30.09.2021 - 13:29

ATV ekranlarının fenomen dizisi Kalp Yarası, yeni sezonun en çok izlenen dizileri arasına girmeyi başarıyor. Yaz sezonunda başlayıp, kış sezonuna uzanan Kalp Yarası, medya dünyasının pek çok ünlü ismini de kadrosunda bir araya getiriyor. O oyuncuların biri olan ekranların yakışıklı isimlerinden biri ise, bir süredir Ferit Sancakzade olarak seyircisinin karşısına çıkıyor. Kalp Yarası dizisindeki Ferit Sancakzade aslında kimdir? Gökhan Alkan kim, kaç yaşında, nasıl ünlü oldu? İşte, detaylar…

Süreç Film imzalı olarak 28 Haziran 2021 tarihinden bu yana ATV ekranlarına gelmeye devam eden Kalp Yarası dizisi, yeni sezonda da iddiasını korudu. Başrollerini Gökhan Alkan, Yağmur Tanrısevsin, Merve Çağıran, Toprak Can Adıgüzel, Mahir Günşiray ve Şenay Gürler gibi isimlerin paylaştığı Kalp Yarası dizisinde ekranların yakışıklı ismi Gökhan Alkan, Ferit Sancakzede olarak ekranlara gelmeye başladı. 8 Aralık 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen Gökhan Alkan, asıl mesleğinin ortaya çıkması ile birlikte hayranlarını bir hayli şaşırttı!

Kocaeli Üniversitesi Otomotiv Mühendisliğinden mezun olan Gökhan Alkan, gönlünde yatan oyunculuk hayali için MSM Actor Studio'dan eğitim aldı. Bu eğitimin ardından Müjdat Gezen Tiyatrosu'nda 2 sezon boyunca çeşitli oyunlarda yer alan Gökhan Alkan, Müjdat Gezen Tiyatrosu’ndan sonra arkadaşları ile kendi tiyatrosunu kurdu. Ekranlara ilk kez 2011 yılında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şah Tahmasb karakteri ile gelmeye başlayan Gökhan Alkan, 2016 yılında Güney Kore'de düzenlenen APAN (Asia Pasific Actors Network) Star Awards Özel Ödülü'nün sahibi olarak başarılarını taçlandırdı. Kariyeri boyunca çeşitli ödüller alan Gökhan Alkan’ın oynadığı diziler ise, herkesi bir kez daha şaşırttı!

gökhan alkan (2)

Tiyatronun ardından ekranlara hızlı bir giriş yapan Gökhan Alkan, 2013 yılında Herşey Yolunda Merkez isimli dizinin Cem karakteri olarak seyirci karşısına çıktı. 2013 – 2014 sezonunda Gurbette Aşk Bir Yastıkta dizisinde Osman karakterine hayat veren Gökhan Alkan, bu dizinin ardında; önce Kocamın Ailesi, ardından ise, Seviyor Sevmiyor isimli dizilerde rol aldı. 2017 – 2018 sezonunda rol aldığı Kalp Atışı dizisinin Ali Asaf Denizoğlu ile bir hayli beğenilen Gökhan Alkan; 2019’da Zengin ve Yoksul, 2020’de ise Yasak Elma dizisinde oynadı. Şimdilerde Kalp Yarası isimli dizi ile seyirci karşısına çıkmaya başlayan Gökhan Alkan; Defnenin Bir Mevsimi, Makas ve Organik Aşk Hikâyeleri isimli sinema filmlerinde de rol aldı.