Jeff Bezos Saniyelik Kazancı Ne Kadar? Jeff Bezos 1 Dakikada Ne Kadar Kazanıyor? Jeff Bezos’un Serveti Ne Kadar?

Dünyanın en çok kazanan isimlerinden biri olan Jeffrey Preston Bezos, emeklilik günlerinde de paraya para demiyor. Sizde ünlü iş adamı ile ilgili merak ediyorsanız buyurun haberimize...

Dünya 25.09.2021 - 09:42 25.09.2021 - 09:45

Dünyanın en çok kazanan isimlerinden biri olan Jeffrey Preston Bezos, emeklilik günlerinde de paraya para demiyor. Dakikada kazandığı para ile dudakları uçuklatan Jeffrey Preston Bezos, servetini gün ve gün artırıyor. Öte yandan geçtiğimiz günlerde dünyanın en çok kazanan unvanını kaptıran Jeffrey Preston Bezos, listeye başka bir sıradan giriyor. Peki, Jeff Bezos saniyelik kazancı ne kadar? Jeff Bezos 1 dakikada ne kadar kazanıyor? Jeff Bezos’un serveti ne kadar? İşte, detaylar…

Tüm dünyada faaliyet gösteren bir teknoloji şirketi olan Amazon'un kurucusu ve aynı zamanda CEO'su ile başkanı olarak uzunca yıllar görev yapan Jeffrey Preston Bezos, serveti ile dudakları uçuklatıyor. Forbes servet endeksi listesinde uzunca yıllar boyunca ilk yüz milyarderden biri olarak tanınan Jeffrey Preston Bezos, şimdilerde serveti ile listenin başına oynuyor. 1999 yılında Time tarafından Yılın Kişisi seçilen Jeffrey Preston Bezos, ilerleyen yıllarda servetini büyüterek, The Washington Post gazetesini de satın alıyor. Her geçen gün yatırımlarını artıran Jeffrey Preston Bezos, şimdilerde emekliliğin tadını çıkarıyor. Ancak, CEO’luğu bırakması, Jeffrey Preston Bezos’un servetinin artmasına engel olamıyor!

Çevrimiçi bir kitap mağazası olarak hayata geçirdiği Amazon’u kısa sürede büyüten Jeffrey Preston Bezos, ilerleyen yıllarda Amazon’u çevrimiçi bir alışveriş sitesine çevirmeyi başarıyor. Şimdilerde dünyanın her yerine satış yapan Jeffrey Preston Bezos, şirketi Amazon’un CEO’luğunu da uzunca yıllar üstleniyor. Çalıştığı süre zarfında kelimenin anlamıyla tam bir servet edinen Jeffrey Preston Bezos, 2017 yılında dünyanın en zengin adamı Elon Musk’ı tahtından ederek, zirveye oturuyor. Ancak şimdilerde Jeffrey Preston Bezos’u da birileri tahtından etmeyi başarıyor!

Forbes servet endeksi listesi tarafından her yıl düzenli olarak açıklanan listeye göre; 27 Temmuz 2017'de toplam 90 milyar dolar servete ulaşan Jeffrey Preston Bezos, dünyanın en zengin kişisi haline geldi. Aynı yıl 24 Kasım tarihinde 100 milyar doları aşan Jeffrey Preston Bezos, 6 Mart 2018 tarihinde, 112 milyar dolar servete ulaştı. Şimdilerde 209 milyar dolar servete ulaşan ve dakikada 1 milyon TL para kazanan Jeffrey Preston Bezos, 2021 yılının ağustos ayında dünyanın ikinci zengini oldu ve tahtını Bernald Arnault’a kaptırdı.