İçimizden Biri Adam Wilson Kimdir? Bora Akkaş Kaç Yaşındadır, Nerelidir? Bora Akkaş Nasıl Ünlü Olmuştur?

Eğlenceli hikayesi ve usta oyuncu kadrosu ile bir hayli sevilen İçimizden Biri dizisi, şimdilerde Adam Wilson karakteri ile bir hayli konuşulur hale geliyor. İşte sevilen karakterin detayları...

Magazin 06.10.2021 - 14:26 06.10.2021 - 14:29

Adem ve Havva’nın hikayesinden esinlenerek, Adam ve Havva’nın hikayesini seyircisinin karşısına çıkaran İçimizden Biri dizisi, iki gencin papaz ve hacı babalarına karşı vermiş olduğu aşk mücadelesini ekranlara getiriyor. Eğlenceli hikayesi ve usta oyuncu kadrosu ile bir hayli sevilen İçimizden Biri dizisi, şimdilerde Adam Wilson karakteri ile bir hayli konuşulur hale geliyor. Peki, İçimizden Biri Adam Wilson kimdir? Bora Akkaş kaç yaşındadır, nerelidir? Bora Akkaş nasıl ünlü olmuştur? İşte, detaylar…

Oyunculuk kariyerine şehir tiyatrolarında aldığı roller ile başlayan Doğa Bora Akkaş, 12 Ekim 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Rol aldığı şehir tiyatrolarında çeşitli eğitimler alan Bora Akkaş, ilk rol aldığı "Gönlümdeki Köşk Olmasa" isimli film ile Altın Portakal ödülü kazandı. Bu ödülün ardından kariyer basamaklarını hızla tırmanan Bora Akkaş, oyunculuk kariyerinin yanı sıra, müzik alanında da önemli işler yaptı. Şimdilerde "Hakunamatata" isimli müzik grubunun bas gitar üyesi olarak müzik yapmaya devam eden Bora Akkaş, 2008 yılında Miller'ın yaptığı "Miller Music Factory" yarışmasına Deniz Gürzumar ile birlikte katıldı ve "Bize Kızma" isimli parçayla ikinci oldu. Rap alanında müzik yapmaya devam eden Doğa Bora Akkaş, şimdiye dek 20’den fazla dizide rol aldı!

bora akkaş (1)

Televizyon dizilerine ilk kez 2004 yılında başlayan Bora Akkaş, Dişi Kuş isimli dizide oynadı. Ardından Yağmur Zamanı, Son Tercih, Cesaretin Var mı Aşka, Unutma Beni gibi isimli dizilerde rol alan Bora Akkaş, 2019-2011 sezonunda oynayan Geniş Aile isimli dizinin Zekai karakteri ile iyi bir çıkış yakaladı. Ardından Annem Uyurken, Herşey Yolunda Merkez, Herşey Yolunda, Yüksek Giriş, Bebek İşi, Boynu Bükükler, Ruhumun Aynası, Çifte Saadet, Aslan Ailem, Dayan Yüreğim gibi dizilerde arka arkaya rol alan Bora Akkaş; Kurşun, Tutunamayanlar ve Menajerimi Ara isimli dizilerde de rol aldı. Ardından bu sene BluTV’den yayınlanan Yeşilçam dizisi ile yeniden iyi bir çıkış yakalayan Bora Akkaş, bu sezon İçimizden Biri isimli dizi ile oynadı. Öte yandan Bora Akkaş, rol aldığı sinema filmleri ile çeşitli ödüller de kazandı!

Sinema filmlerine ilk olarak Gönlümdeki Köşk Olmasa ile başlayan Bora Akkaş, bu film ile Altın Portakal ödülünü hanesine yazdırdı. Ardından Küçük Kıyamet ve Adab-ı Muaşeret filmlerinde rol alan Bora Akkuş, bu rolleri ile de bir hayli beğenildi. Devam eden yıllarda; Memleket Meselesi, Çalgı Çengi, Kaos: Örümcek Ağı, Yavuz, Taş Mektep, Kocan Kadar Konuş, Öğrenci İşleri, Geniş Aile: Yapıştır, Kocan Kadar Konuş: Diriliş, Annemin Yarası, Geniş Aile 2: Her Türlü, Hürkuş: Göklerdeki Kahraman isimli filmlerde rol alan Bora Akkaş, beyazperdeye en son 2021 yılında yayımlanan Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü? İsimli film ile geldi.