Her burcun üzüldüğü noktalar farklı olabiliyorken, bazı burçlar üzüntüyü yaşam mottosu haline dönüştürüyor. Her şeye rağmen mutluluğu görmek istemeyen bu burçlar, üzülecek bir şey mutlaka buluyor. Bu durum bu burçlara sahip olan kişilerin hayatlarını adeta kabusa dönüştürürken, çevresindeki kişileri de ruhsal olarak etkiliyor! Peki, hayatı kabus gibi geçen burçlar hangileridir? Yüzleri hiç gülmeyen burçlar hangileridir? Hangi burçlar en üzgündür? İşte, detaylar…

Burçlar insanların kişilik özelliklerinden durumlar karşısında vereceğe tepkiye kadar pek çok şeyde belirleyici etken olabiliyor. O durumlardan biri olan üzüntü duygusu ise, burçların öne çıkan özellikleri ile doğrudan ilişki içerisinde bulunuyor. Dolayısıyla her burç aynı şeye aynı tepkiyi vermiyor. Örneğin, üzüntüyü sadece küçümsendiğini hissettiğinde yaşayan Koç burçlarını üzmek hiç de kolay olmuyor. Boğalar ise, en yakın olduğu insanlar tarafından kolaylıkla üzülebiliyorken; İkizler burcu olan kişiler, ancak ve ancak kendilerinin emek vererek yaptığı akademik çalışma gibi şeylerin değer görmemesi halinde üzülüyor. Ancak Zodyak’ın iki burcu, sadece kendisi değil, kim üzülürse üzülsün kendisine dert ediyor!

Tahmin edilenin aksine üzülmesi en kolay burçlardan biri olan Aslan burcu kişiler, üzüldüklerinde pek belli etmemesi nedeniyle sosyal çevresinde hep gamsız olarak nitelendiriliyor. Üzmesi zor olan bir burç olan Başak burcu kişileri ise, sadece ve sadece bir çabasının boşa çıktığını gördüğü an kahroluyor. Öte yandan Teraziler, haksızlığa uğradığında dağılırken; Akrepler, sözleri dinlenmediğinde deliye dönüyor. Yaylar yalnız kaldığında çok üzgün olabiliyorken; Oğlaklar, başarısızlıkta, Kovalar ise, sağlık problemlerinde üzüntüye boğulabiliyor. Ancak Zodyak’ın duygusal olmaları ile meşhur olan o iki burcun, üzülmeden geçebildiği hiçbir durum bulunmuyor!

Burçların duygusal anlamda en hassasları olarak öne çıkan Yengeç ve Balık burçları, üzüntüyü kendisi için adeta bir sosyal aktivite haline dönüştürüyor. Balık burçlarını küçük bir kediden evine giden yaşlı bir teyzeye kadar her şey üzebiliyorken; Yengeç burçlarını en çok sevdiklerinin başına bir şey gelmesi üzüyor. Her iki burcun insanı da hayatında çok nadir mutlu olmayı başarıyorken; mutluluklardan da her dönem bir parça üzüntü çıkarabiliyor!