Astrolojinin sadece kişilerin temel karakteristik özelliklerini yansıtmadığı günümüzde artık biliniyor. İkili ilişkilerdeki uyumlardan karşılaşan olaylara verilen tepkilere kadar burçlar kişileri etkileyebiliyor. Ancak burçlar ile ilgili kuşkusuz en şaşırtıcı durum gezegenler ve evlerin belli organları temsil etmesi nedeniyle burçların bazı hastalıklara daha yatkın olduğu bilgisi oluyor. Peki, hangi burcun ne hastalığı vardır? Hangi burç hangi hastalığa daha yatkındır? İşte, detaylar…

Zodyak kuşağının her burcu, astrologlar göre, insan vücudunun bir bölümünü temsil ediyor. Baş bölümünü temsil eden Koç burcu kişiler, söz konusu hastalıklar olduğunda; baş ağrısı, ateş yükselmesi, migren, beyin iltihabı, adale hastalıkları, yüksek tansiyon gibi hastalıklara yakalanmaya daha meyilli oluyor. Vücutta boyun bölgesi ile temsil edilen Boğa burcu kişileri; tiroid bezi, yutak, ses telleri, bademcikler ve kulaklarla ilgili sağlık sorunları yaşamaya daha çok meyil gösteriyor. Uzuvların temsilcisi İkizler burcu kişiler ise; köprücük kemiği kırıkları, omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar yaşayabiliyor. Öte yandan vücudun diğer bölümlerini temsil eden diğer burçlar bambaşka hastalıklara meyil gösteriyor!

Vücutta mideyi temsil eden Yengeç burcu, kişilerin en çok gastrit, ülser, 12 parmak bağırsağı, pankreas, bağırsak iltihapları, hazımsızlık sorunları gibi sorunlar ile karşılaşmasına neden oluyor. Vücutta kalp ve sırt bölgesini temsil eden Aslan burcu; kalp rahatsızlıkları, kalp romatizması, çarpıntı gibi hastalıklara daha yatkın olarak biliniyor. Sindirim ve merkezi sinir sistemi ile özdeşleşen Başaklar ise, bağırsak sorunları, kolit, karın zarı iltihabı ve hazımsızlık hastalıklarını sıkça yaşayabiliyor. Öte yandan böbrekler ve bel ile bir ilişkisi olduğu bilinen Terazi burcu kişiler; nefrit, lumbago, soğuk algınlığı, bulaşıcı hastalıklara karşı diğer kişiler kadar dirayet gösteremiyor!

Zodyak’ın üreme ve genital organlarını temsil eden burcu Akrepler; prostat, rahim ve yumurtalık rahatsızlıklarını sıkça yaşayabiliyor. Karaciğer, romatizma, siyatik ve gut gibi rahatsızlıklara eğilimli olan Yay burcu kişileri, diş etleri noktasında da hassasiyet taşıyor. Vücutta iskelet sistemini. Temsil eden Oğlaklar dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunlar yaşamaya daha çok meyilli iken; adaleleri ve dolaşım sistemleri ile ilgili olduğu düşünülen Kova burcu kişiler, zehirlenme, yüksek ateş, kramplar, bacak damarlarında varis, baldır ve bilek ağrıları ile sıkça karşılaşıyor. Ayakları ve sinir sistemleri hassas olan Balık burcu kişiler ise, mikrobik hastalıklara direnç gösteremiyor.