Astrolojistler Derneği tarafından yapılan araştırmalara göre bazı hastalıklar ile burçlar arasında bağlantı olduğu ortaya çıktı. Buna göre insanların dünyaya geldikleri ay, bazı hastalıkların daha fazla görünmesine sebep oluyor. Yapılan araştırmalarda hangi burcun şizofreni hastalığına daha yatkın olduğu da ortaya çıktı. Akıl hastalığı ile yakından bağlantılı olan burçların başında aslan ve yengeç burçları geliyor.

Hangi Burçlar Akıl Hastası Olabilir?

Burçlar ile epilepsi, astım, beyin tümörleri ve lösemi gibi hastalıkların bağlantısı ortaya çıkarıldı. Ayrıca şizofreni ve akıl hastalığına en fazla yakalanan burçlar da tespit edildi. Derneğin yetkilileri tarafından bin 600 şizofreni hastası araştırmaya dahil edildi. Bu araştırma sonucunda haziran ve temmuz aylarında dünyaya gelen aslan ve yengeç burçları, şizofreni hastalığına yakalanabilir. Akıl hastası olma potansiyeli taşıyan burçlar arasında aslan burçlarının olması dikkat çekti.

Aslan burçlarında akıl hastalığına yakalanma riskleri yüksek görülüyor. Ayrıca yengeç burçlarında da şizofreni vakalarının çok ağır seyrettiği yapılan araştırmalarda tespit edildi. Uzmanlar, yengeç burcunda olan hastaların akıl hastalığı seviyelerinin çok ağır olduğunu ortaya koydu. Bu bulgunun tam olarak neden kaynaklandığı ise henüz bilinmiyor. Yani neden aslan ve yengeç burçlarının şizofreniye tutulma ihtimalinin yüksek olduğu net bir şekilde belirlenemedi.

Ağır Şizofreni Geçiren Burçlar

Burçlar ile hastalıklar arasındaki bağlantıların araştırılmasından sonra aslan burçlarındaki şizofreni vakalarının çok sayıda olduğu görüldü. Dünyanın farklı yerlerinde yapılan bu tür araştırmalarda en çok şizofreniye yakalanan ve akıl hastalığı ağır geçen hastaların genellikle aslan burcu olduğu görüldü. Aslan burçları dışında yengeç burçlarında da şizofreni vakaları ağır geçiyor. Uzmanlar bu duruma sebep olan nedenlerin hangi etmenler olduğunu araştırmaya devam ediyor. Haziran ve Temmuz aylarında dünyaya gelen aslan ve yengeç burcu kişilerde akıl hastalığı riskleri yüksek görülüyor.