Burçlar sadece kişilerin ten ya da ikili ilişkilerdeki uyumlarından ibaret olarak yorumlanmıyor. Karakterlerin her bir detayına etki eden burçlar, dolayısıyla kişilerin her durumda aynı tepkiyi vermesine engel oluyor. Bazı burçlar özellikle sinirlendiğinde karşısındakine zindan hayatı yaşatırken, öfke patlamaları ile hayatı çekilmez kılabiliyor! Peki, hangi burç hayatı zindan eder? Hangi burç çekilmez? İşte, detaylar…

Zodyak kuşağının ilk burcu olan Koç, karşısındaki kişiye değer veren ve bu değeri göstermeyi seven bir burç olsa da istemedikleri bir şey ile karşılaştığında ise, bambaşka birine dönüşebiliyor. Otoriter olmayı ve kararları vermeyi seven Koç burcu kişiler, öfkelendikleri an adeta ağzını açıp, gözünü yumuyor. Karşısındaki kırmaktan ve dökmekten asla çekinmeyen Koç burcu kişileri, öfke patlamaları ile de hayatı çekilmez kılabiliyor. Söz konusu hayatı zindan etmek ise, kimsenin eline su dökemeyeceği o burç ise, Zodyak’ın en tehlikeli burçlarından biri olarak öne çıkıyor!

Siniri de kendisi gibi görkemli olan Aslan burcu kişileri, kolayca öfkelenen burçlardan biri olarak biliniyor. Sinirlendiklerinde camı çerçeveyi indiren Aslan burcu kişileri, eleştirildiklerinde dahi öfke patlamaları yaşayabiliyor. Öfkelerini karşısındakinden çıkarmaya bayılan Aslan burcu kişileri, rencide edici cümleleri ile hemen tırnaklarını çıkarıyor. Dolayısıyla öfkelerini herkesin içerisinde göstermekten hiç çekinmeyen Aslan burcu kişiler ile ikili ilişki yaşamadan önce iki kere değil üç kere beş kere düşünmek gerekiyor. Ancak, Zodyak’ın o burcunun yanında Aslanların kükremesi bile hafif kalıyor.

Konu karşı tarafa hayatı zindan etmek olduğunda burçların piri olan Yengeçler, diğer burçların aksine öfkelerini göstermiyor. Öfkelendikleri an susup, içine kapanmayı tercih eden Yengeçler, bu yüzden herkes burçtan daha tehlikeli bir hale dönüşüyor. Geçmişten konuşmaktan hoşlanmayan Yengeç burcu kişiler, duygularını sadece öfkelendiğinde saklamayı becerebiliyor. Bu da onları tehlikeli yapmaya yetiyor. Öte yandan takıntılı Başaklar, her şey karşısında agresifleşirken; her zaman gergin olan Akrepler, patlamaya hazır bir bomba gibi olmaları nedeniyle hayatı zindan eden burçlar arasında yer alıyor. Ayrıca karşısında haklı çıkmanın mümkün olmadığı Oğlaklar, kinini ve nefretini kusana kadar karşısındakinin hayatını gerçek manada zindana çevirebiliyor.