Astrolojide burçların farklı özelliklere sahip olmasından dolayı, hayatın her alanında olduğu gibi içecek seçiminde de farklılıklar dikkat çeker. Bazı burçlar sıcak ve yoğun aromalı içecekleri tercih ederken bazıları ise soğuk ve ferahlatıcı içeceklerden yana tercih kullanır. Sevdiğiniz birine içecek bir şeyler ısmarlamak istediğinizde burçlara göre seçim yaparak işinizi garantiye alabilirsiniz. Hangi burcun hangi içeceği sevdiğine dair pek çok yorum ve değerlendirme yapılmıştır.

Burçlara Göre İçecek Tercihi

Yaz kış demeden kahve içmeyi seven burçların başında koç burcu gelir. Koç burcu insanları kahve seçimlerinde de tercihlerini genellikle Türk kahvesinden yana kullanırlar. Enerjik yapılarını desteklemek için koç burçlarına Türk kahvesi ısmarlanabilir. Kahveden yaz mevsiminde bile vazgeçmeyen koç burçları için en ideal içecek Türk kahvesidir. Doğal ve samimi bir yapıya sahip olan boğa burçlarında en sevilen içecekler meyve sularıdır.

Taze sıkılmış meyve sularına bayılan boğa burcu için sıcak yaz mevsimlerinde limonata veya portakal suyu çok iyi bir alternatiftir. İkizler burcu içecek seçiminde ve sipariş vermede çok kararsız kalabilirler. Ancak kararsızlık yaşasalar da ikizler burçları için en ideal yaz mevsimi içeceği soğuk soda veya maden suyu olabilir.

Burçların İçecek Seçimleri Nasıl Olmalı?

Yengeç burcuna sahip kişiler boğaz yakan asitli içeceklere tutkuyla bağlıdır. Bu yüzden kola ve gazoz en ideal seçim olabilir. Aslan burcu ve başak burcu insanları soğuk içeceklere bayılırlar. Her iki burç için smoothie ve milkshake tercih edilebilir. Terazi burcu sakinliği sevdiği için ballı süt tercih edebilirler.

Akrep burcunun en sevdiği içeceklerin başında sıcak çikolata gelir. Yay ve oğlak burçları, ferahlatıcı içeceklere olan tutkusundan dolayı sık sık meyve kokteylleri içerler. Kova burcu için sıcak yaz aylarında soğuk limonata tavsiye edilirken, balık burçlarına günde çok sık içtikleri çay ısmarlanabilir.