Sevdiğinize onu etkileyecek ve sevindirecek bir hediye satın almak istediğinizde tercihinizi çiçeklerden yana kullanabilirsiniz. Günün kahramanı olmak isteyenler çiçek seçiminde burçlara göre hareket edebilirler. Hangi burç hangi çiçeği daha çok seviyorsa ona bu hediyeyi vermek çok daha büyük heyecan ve mutluluk yaratabilir.

Çiçek zevklerinin burçların karakteristik özelliklerine göre değiştiği bilinir. Burçlarıyla uyumlu bir şekilde yaşayan insanlara çok sevineceği çiçekleri hediye etmek isteyenler bu kriterlere dikkat edebilir. İlkbahar aylarında dünyaya gelen koç burcu insanları güçlü ve hareketli bir karaktere sahiptir. Özellikle baharı çağrıştıran mavi, beyaz ve mor renk tonlarındaki çiçekler koç burcunu çok etkiler. Bunlar arasında sümbül, papatya ve berbera koç burcuna en çok alınan çiçeklerdendir.

Burçlara Göre Çiçek Tercihi

Hayata karşı sıkı ve pozitif bir duruşu olan boğa burcuna sahip kişiler canlı ve sıcak renkli çiçekleri severler. Boğa burcu için en çok alınan çiçeklerin başında en büyük aşkların çiçeği kırmızı gül yer alır. İkizler burcuna sahip bir kişiye çiçek almayı düşünüyorsanız kırmızı, sarı ve pembe renkli güller tercih edilebilir. İkizlerin duygusal olarak güçlü olması sebebiyle güller en çok etkileyici çiçeklerdendir.

Yengeç burcunda arkadaş canlısı ve sıcak kanlılık öne çıktığı için bu karaktere uyumlu çiçekler tercih edilmelidir. Hassas ve narin yapıdaki çiçekleri seven yengeç burcu için zambak ve akdeniz lalesi satın alınıp hediye edilebilir. Aslan burcundakiler için satın alması tavsiye edilen çiçek kesinlikle orkidedir. Orkideyi aslan burcu insanları çok sever.

Hangi Burca Hangi Çiçek Alınır?

Çalışkan yapıda olan başak burcu için tavsiye edilen margit çiçeği gibi sıcak renkli ve güzel kokulu çiçeklerdir. Terazi burcu insanlarının sevdiği çiçekler en gösterişli yapıdaki çiçeklerden oluşur. Bu yüzden dalya çiçeği ya da diğer adıyla yıldız çiçeği teraziler için alınabilir. Akrep burçlarına çiçek alırken dağ çiçekleri tercih edilmelidir. Bu yüzden en güzel renkleri yansıtan kırmızı karanfil tavsiye edilir. Yay ve oğlak burcuna sahip kişilere de amaril çiçeği hediye edilebilir. Son olarak kova burcundakilere kardelen, balık burçlarına ise nergis hediye edilebilir.