Evlenmek için uğranan burçlar aile hayatına son derece düşkün ve ilişkilerinin sağlam bir temel oturmasını çok fazla isteyen burçlardır. Ciddi ilişki burçları mensubu kişilerin ilişkiler genellikle uzun süreli olur ve sonunda evlilik müessesine ulaşır. Bu durumun yaşanmasında da aile yaşam tarzını benimsemiş olmaları ve sadakat özelliklerinin üst düzey olması yer alır. Bu burç grubuna mensup kişilerin evlenmek için hevesli oldukları ve ciddi bir ilişki istedikleri daha tanışılan ilk andan itibaren kendini belli eden bir özelliğidir. Fakat bu durum yüzünden zannedilmesin ki bu burçlar evlilik adımlarını kolay atabiliyor. Bazı burçların güven kazanması ve karşısındaki insan ile evlenecek raddeye gelmesi yıllar sürebiliyor. Bu sebepten ötürü de kolaylık ile evlenemedikleri durumlar olabiliyor. Fakat genel olarak tüm ilişkilerine ciddi gözle bakan bu burçlar, karşısındaki kişi istediği güveni verince evlilik için adeta can atıyorlar.

Yengeç Burcu

Yengeç burcu belki de burçlar içinde evlilik konusunda en hevesli burçtur. Ciddi ilişki burçları arasında başta gelmekte olan bu burca mensup kişiler aile hayatına son derece düşkündür. Hayalleri arasında mutlaka ve mutlaka anne ya da baba olmak vardır. Bu sebepten dolayı da güvendikleri insanlar ile mutlu mesut bir evlilik sürdürebilirler.

Boğa Burcu

Boğa burcu burçlar arasında evine son derece düşkün olan bir burçtur. Fakat bu düşkünlük ve aile kurma hevesi, evleneceği kişiyi seçmesi konusunda aynı değildir. Evlilik için son derece istekli olsa da boğa burcu kişiler potansiyel eş adaylarını seçerken ince eleyip sık dokurlar. Ayrıca estetik algısına normal hayatında da son derece önem veren boğa burcu, müstakbel eşinin giyim kuşamına ve kendine bakımına son derece önem vermektedir. Bu burca sahip kişilerin güven problemleri vardır fakat bir kere güvendikleri kişilerden de kolay kolay vazgeçmezler.

Balık Burcu

Balık burcu en duygusal burçların başında gelen burçtur. Maddiyatı ya da giyim kuşam gibi konuları asla sorun etmeyen bu burç tam bir aşk burcudur. Ciddi ilişki burçları arasında duygularına en çok önem veren burç, balık burcudur.